Wyposażenie strefy manicure i pedicure

0
5266
Wyposażenie strefy manicure i pedicure

Większość kosmetyczek, które dopiero się kształcą lub nabierają doświadczenia zawodowego, zaczyna od usług z dojazdem do klienta. Po pewnym czasie przychodzi jednak moment, w którym zastanawiamy się nad własnym salonem manicure i pedicure. Ile potrzebujemy pieniędzy, by otworzyć swój własny salon stylizacji i pielęgnacji paznokci? Jakich błędów nie należy popełniać?

Jedno stanowisko to za mało

Konkurencja w branży kosmetycznej jest obecnie na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza w większych miastach. Chętniej, bez wyrzutów sumienia, wydajemy pieniądze na kosmetyki i usługi związane z poprawą naszego wyglądu. Kiedy decydujemy się na założenie swojego własnego salonu manicure i pedicure, warto zainwestować w więcej niż jedno stanowisko. Od ekspertów możemy usłyszeć, że najlepsza opcja na początek, to trzy stanowiska manicure i jedno pedicure. Kobiety chętniej poprawiają wygląd swoich dłoni, które eksponujemy na co dzień, co jest rzeczą oczywistą. Stylizacja paznokci trwa średnio 2-2,5 godziny, więc w przypadku działalności jednoosobowej, nie zdążymy w czasie jednego dnia pracy obsłużyć wielu klientek.

Koszty wyposażenia salonu

Na wyposażenie salonu składają się przede wszystkim meble kosmetyczne, misa do pedicure spa, lampy UV, frezarki, pilniki i polerki do paznokci oraz szeroka gama kosmetyków. Najdroższe będą oczywiście meble, które nie mogą być zwykłymi biurkami, fotelikami i taboretami zakupionymi w galerii handlowej. Aby zachęcić klientki do odwiedzania naszego salonu, musi on wyglądać profesjonalnie. Koszt kosmetyków na start to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, akcesoriów jednorazowych minimum tysiąc, podobnie jak akcesoriów wielorazowego użytku. Cena lamp UV zaczyna się już od 100 złotych, a frezarek dwa razy tyle. Ceny najdroższych frezarek to nawet pięć tysięcy złotych. Szacuje się, że całe wyposażenie poza meblami można nabyć już za 13-15 tys. złotych. Po jakim czasie inwestycja się zwróci? Przy obliczeniach zawsze powinniśmy brać pod uwagę tzw. czas na rozruch, kiedy nasz salon będzie dopiero reklamowany i potencjalne klientki zaczną go zauważać.

Meble – najważniejszy element

Najważniejszym elementem wyposażenia są niewątpliwie profesjonalne meble strefy manicure i pedicure. Dla klientki ważne jest zarówno pierwsze wrażenie, jak i komfort obsługi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest fotel typu all in one, na którym możemy wykonać wszystkie zabiegi. Fotel jest multifunkcjonalny i umożliwia wykonanie manicure, pedicure, a także zabiegu kosmetycznego, czy masażu. Tego typu fotel posiada ukrytą miskę do mycia nóg z odpływem. To dobre rozwiązanie, gdy w naszym salonie brakuje nam miejsca na cztery oddzielne fotele. Kiedy kupujemy stolik do manicure, warto zwrócić uwagę, czy posiada on szklany blat, z którego łatwo jest usunąć kosmetyki, które przypadkiem się na nim znalazły – dowiadujemy się od dystrybutora mebli ForSpa z Warszawy. Stół powinien być także wyposażony w szafki i szuflady, w których będzie można przechowywać wszystkie potrzebne kosmetyki i akcesoria.

[Głosów:7    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ