Jaki laser na przebarwienia będzie najbardziej skuteczny?

0
311
Jaki laser na przebarwienia będzie najbardziej skuteczny

Wraz z upływem czasu skóra staje się coraz mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Pod wpływem słońca, czy zmian hormonalnych na skórze może pojawić się wysypka, zaczerwienienie, a także nieestetyczne przebarwienia. Jeśli samodzielne usuwanie przebarwień nie przynosi efektu, rozwiązaniem mogą być profesjonalne zabiegi. Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień? Czy ta metoda jest bezpieczniejsza niż domowe sposoby? Jak wybrać odpowiedni laser? Na co zwrócić uwagę? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Przebarwienia – przyczyny powstawania

Przebarwienia to zmiany barwnikowe – pigmentacyjne, które powstają w wyniku nadprodukcji melaniny, naturalnego pigmentu, który posiada każdy człowiek. Istnieje kilka czynników, od których zależy produkcja melaniny, a tym samym ewentualne powstawanie przebarwień. Należą do nich:

  • uwarunkowania genetyczne;
  • zmiany hormonalne;
  • promieniowanie UV;
  • zanieczyszczenie powietrza;
  • nieprawidłowo przeprowadzone zabiegi kosmetyczne;
  • stosowanie kremów nie dopasowanych do rodzaju skóry;
  • postępujące procesy starzenia.

Czy możliwe jest rozjaśnienie przebarwień na skórze?

Leczenie przebarwień domowymi sposobami sprawdza się w przypadku niewielkich lub świeżych zmian pigmentacyjnych. Do przekazywanych z pokolenia na pokolenie metod należy między innymi rozjaśniający tonik z cytryny, czy maseczki z sody lub ogórka, które dodatkowo mają za zadanie odżywić i nawilżyć skórę. Poza naturalnymi sposobami sprawdza się również stosowanie kremu wzbogaconego o witaminę A i C, kwasy owocowe i lumicinol. Substancje te pozytywnie zaangażowane są produkcję melaniny co pozytywnie przyczynia się do usunięcia przebarwień. Jeśli oczekujesz większych, bardziej zadowalających efektów warto zainwestować w laserowe usuwanie przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwień – przeciwwskazania

Należy pamiętać, że profesjonalne usuwanie przebarwień powinno być poprzedzone konsultacją, by upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do laseroterapii. Lekarz medycyny estetycznej powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad i wykluczyć następujące kwestie:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • infekcja bakteryjna, wirusowa, grzybicza;
  • stan zapalny skóry, łuszczyca, bielactwo;
  • choroby nowotworowe;
  • inne choroby autoimmunologiczne;
  • tendencja do powstawania bliznowców;
  • świeża lub mocna opalenizna;
  • przyjmowanie leków zaburzających krzepliwość krwi.

Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień?

Przed zabiegiem usuwania przebarwień należy unikać wystawiania skóry na słońce i korzystania z solarium. Warto także zrezygnować z różnego rodzaju zabiegów złuszczających takich jak głębokie peelingi czy dermabrazja, ponieważ mogą doprowadzić do podrażnienia skóry.

Sama procedura laserowego usuwania przebarwień zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry i oceny zmian pigmentacyjnych. Następnie nakładany jest żel do USG, który będzie pełnił rolę przewodnika. Sam zabieg polega na precyzyjnym przesuwaniu głowicą lasera po skórze i wysyłania impulsu do przebarwionych miejsc. Pod wpływem wiązki światła kolor przebarwienia ulega ściemnieniu, a tym samym możliwe jest wyrównanie kolorytu skóry.

Kwestią indywidualną jest odczuwanie bólu podczas laseroterapii czy pojawienie się bezpośrednio po zabiegu opuchlizny lub zaczerwienienia. Zwykle zabieg nie wymaga znieczulenia, natomiast w przypadku większej wrażliwości można poprosić o użycie kremu znieczulającego. Zadowalający efekt jest już widoczny po pierwszym zabiegu, a po kilku sesjach przebarwienie na naszym ciele powinno zniknąć całkowicie.

Po zabiegu skóra może być opuchnięta, konieczne jest regularne schładzanie i nawilżanie. Bardzo ważna podczas okresu rekonwalescencji jest także profilaktyka. Ochrona przed promieniowaniem słonecznym i stosowanie kremów z filtrem SPF pozytywnie przyczynia się do zapobiegania powstawaniu kolejnych przebarwień.

Jak wybrać odpowiedni zabieg laserowy na przebarwienia?

Decydując się na usunięcie przebarwień laserem warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej metody, która skutecznie poradzi sobie z usunięciem konkretnego rodzaju przebarwień. W zależności od charakteru zmian, a także typu skóry, wyróżnia się dwie podstawowe metody:

  • laser frakcyjny – polecany na plamy starcze, przebarwienia posłoneczne, a także w przypadku skóry dojrzałej z silnymi przebarwieniami;
  • laser hybrydowy – świetnie sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej i naczynkowej, usuwa przede wszystkim przebarwienia pozapalne, przebarwienia skórne trądzikowe i rumieniowe.

Ponadto istotny jest uważny dobór salonu. Doskonałym wyborem może być Velvet Clinic. To wykwalifikowany zespół lekarzy i kosmetologów, którzy oferują szeroki zakres zbiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Indywidualne podejście do klienta, wysokiej jakości sprzęt oraz bogate doświadczenie są gwarancją skutecznego i bezpiecznego zabiegu.

Laserowe usuwanie przebarwień – podsumowanie

Działanie lasera to nie tylko usuwanie nieestetycznych przebarwień i poprawa wyglądu skóry. To także pobudzenie komórek do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się sprężysta i odżywiona. Niezależnie od zastosowanej metody, pamiętaj, by odpowiednio przygotować się do zabiegu, a po laseroterapii zadbać o prawidłową pielęgnację skóry, dzięki czemu ułatwisz jej rekonwalescencję i zapobiegniesz powstawaniu nowych przebarwień.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ