Nic nie trwa wiecznie. Laserowe usuwanie tatuaży

0
2784
Nic nie trwa wiecznie. Laserowe usuwanie tatuaży

Nie wszystkie decyzje podjęte w życiu są słuszne i trafione. Często zdarza się, że po krótkim lub długim czasie – zaczynamy czegoś żałować. Oczywiście czasu nie da się cofnąć, ale na szczęście, na niektóre pomyłki są już sprawdzone i skuteczne sposoby. Właśnie tak jest z tatuażami – mogą być piękną ozdobą. Jednak te wykonane pochopnie, bez głębszego zastanowienia, z czasem stają się jedynie przykrą pamiątką.

W jaki sposób można usunąć niechciane tatuaże?

Współczesna medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie dla niechcianych tatuaży. Specjalistyczny laser MedLite C6 jest zdecydowanym liderem w swojej kategorii. Z jego pomocą można pozbyć się również blizn oraz makijażu permanentnego. Ilość i częstotliwość zabiegów zależy od wielkości, koloru oraz wykonania tatuażu.

Przed zdecydowaniem się na usunięcie, warto dobrze przemyśleć swoją decyzję, ponieważ samo robienie tatuażu jest czasochłonne i bolesne, ale jego usunięcie również nie należy do najprzyjemniejszych. Warto podkreślić, że po zabiegach z użyciem lasera MedLite C6 na skórze nie pozostają blizny, jest to metoda wyjątkowo bezpieczna i skuteczna, przeznaczona również dla osób z wrażliwą skórą (w takich przypadkach stosuje się specjalny krem znieczulający).

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania tatuażu?

Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu, specjalista przeprowadza próbę laserową. Nie ma możliwości usunięcia całego tatuażu za jednym razem. Procedura trwa od kilkunastu sekund do kilkunastu minut, wszystko zależy od wielkości, kolorów i miejsca na ciele, w którym znajduje się tatuaż.

Zabieg nie wymaga znieczulenia, jednak nie jest szczególnie przyjemny, ponieważ kontakt lasera ze skórą wywołuje odczucie mocnego szczypania. Dla jak najskuteczniejszego zwiększenia komfortu pacjenta, laser MedLite C6 chłodzi skórę zimnym powietrzem, co przynosi znaczne ukojenie.

Po zabiegu w miejscu działania lasera pojawia się zbielenie,a następnie strupki, których nie wolno zdrapywać (mogą tworzyć się blizny), ale smarować nawilżającymi preparatami. Rozpad barwnika dzieje się powoli, ale sukcesywnie. Najpierw tatuaż się rozjaśnia, z każdym kolejnym użyciem lasera coraz bardziej, aż w końcu całkowicie znika. Kolejny zabieg można wykonać po około 4-8 tygodniach od poprzedniego.

Specjaliści podkreślają, że najlepiej i najskuteczniej można pozbyć się tatuaży wykonanych w ciemnych kolorach, głównie czarnym i granatowym. Natomiast dużo więcej problemów sprawiają tusze w jasnych, pastelowych kolorach.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania laserowego usunięcia tatuażu?

Specjaliści z kliniki Bieńkowscy, która jako jedna z kilku w Polsce, dysponuje laserem MedLite C6, wymieniają kilka głównych dolegliwości, które uniemożliwiają terapię z użyciem lasera. Są to m.in.:

  • choroby tkanki łącznej,
  • skłonność do powstawania blizn,
  • ciemny fototyp skóry,
  • bardzo duża powierzchnia tatuażu.

Przed przeprowadzeniem każdego zabiegu warto się dobrze zastanowić. Może skoro kiedyś dany tatuaż się nam podobał to nie ma od razu powodu, żeby się go pozbywać na zawsze. Jednak, jeśli jesteśmy pewni, że właśnie tego chcemy i nie marzymy o niczym innym, jak tylko o pozbyciu się niechcianej ozdoby – nie ma się czym martwić. Należy udać się do specjalisty, który oceni, czy wykonanie laserowej terapii jest możliwe i wskazane oraz ile zabiegów będzie koniecznych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.esteticmed.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ