Tuszowanie rzęs to kropka nad „i” w makijażu. Dowiedz się, jak to robić prawidłowo

0
2920
Tuszowanie rzęs to kropka nad „i” w makijażu. Dowiedz się, jak to robić prawidłowo

Większość z nas tuszuje rzęsy codziennie, ale czy robimy to prawidłowo? W tym tekście znajdziesz nasze sposoby na idealnie podkręcone, pogrubione i wydłużone rzęsy. Który wariant wybierasz dla siebie?

Jak perfekcyjnie wytuszować rzęsy?

Idealnie wytuszowane rzęsy – to dziecinnie proste. Do dzieła! Delikatnym, ale zdecydowanym ruchem otwórz tubkę z tuszem do rzęs. Następnie sprawdź, czy szczoteczka nie jest zbyt mocno oklejona kosmetykiem. Jeśli zauważysz dużą ilość maskary na szczoteczce, w delikatny sposób, usuń jej nadmiar: ocierając szczoteczkę o krawędź tubki lub ocierając szczoteczkę o chusteczkę higieniczną.

Tuszowanie rzęs rozpocznij od górnych włosków. Szczoteczkę maskary trzymaj w pozycji poziomej i przesuwaj ją od nasady po końcówki rzęs. Kiedy skończysz, odczekaj minutę lub dwie, aż pierwsza warstwa maskary wyschnie, i nanieś kolejną. Tym razem wykorzystaj technikę na „zorro” – złap szczoteczką rzęsy u ich nasady i wykonaj nią ruch, jakbyś pisała literę „z”. Ten trik sprawi, że maskara pokryje rzęsy na całej ich długości, rozczesze je i podkręci. Pokryj tuszem również dolne rzęsy. Odchodzi się już raczej od przekonania, że tuszowanie dolnych rzęs sprawia, że makijaż jest bardziej wyrafinowany. Jeśli nie pomalujesz dolnych włosków, Twój makijaż będzie wyglądał tak, jakbyś go nie dokończyła i w pospiechu wybiegła z domu.

Pamiętaj, aby nie przesadzić ze zbyt mocnym tuszowaniem rzęs, by ich nie przeciążyć i nie posklejać.

Niezwykłe rzęsy – 3 światowe trendy

Nie chcesz malować rzęs codziennie w taki sam sposób? Masz ochotę zaszaleć? Wypróbuj techniki tuszowania rzęs wprost ze światowych wybiegów.

  1. Twiggy – rzęsy posklejane w kępki. Na początek pokryj rzęsy specjalna bazą. Dzięki temu je pogrubisz i sprawisz, że tusz będzie lepiej przywierał do rzęs. Następnie pomaluj rzęsy maskarą, która dobrze rozdzieli każdy włosek. Na początek maluj rzęsy tradycyjnie, trzymając szczoteczkę poziomo, a kolejną warstwę nałóż trzymając szczoteczkę pionowo. W ten sposób uzyskasz artystycznie posklejane rzęsy. Dolne rzęsy pomaluj dwukrotnie, używając tuszu, który ma szczoteczkę w kształcie stożka. Możesz użyć: Golden Rose 3D Fantastic Lash Mascara.
  2. Retro – maksymalnie wydłużone górne rzęsy. Najpierw odżyw rzęsy specjalnym preparatem z biotyną. Delikatnie wytuszuj dolne rzęsy, a następnie sięgnij po wydłużającą maskarę i 3 krotnie nałóż tusz na górne włoski. W pierwszej kolejności maluj same końcówki rzęs, następnie te przy nasadzie. Dzięki temu uzyskasz naturalny, ale bardzo spektakularny efekt wydłużonych rzęs. Na koniec zrób małą kropkę eyelinerem na środku dolnej części oka, tuż przy linii rzęs. Kropki na dolnej powiece wracają do łask.
  3. Gotic – ekstremalnie czarne, pogrubione dolne i górne rzęsy. Wodoodpornym eyelinerem w pisaku namaluj grubą kreskę na górnej powiece, tuż nad linią rzęs. Kreska powinna mieć około 4 mm grubości i kończyć się wywiniętym skrzydełkiem wychodzącym poza linię oka. Taka kreska sprawi, że twoje rzęsy optycznie się zagęszczą i będą wyglądały na dłuższe, grubsze, mocniejsze i ekstremalnie podkręcone. Weź do ręki mały pędzel i ostrożnie oprósz nim rzęsy. Ten trik pozwoli zwiększyć objętość rzęs i sprawi, że tusz utrzyma się na nich dłużej. Teraz sięgnij po maskarę i rozpocznij tuszowanie od nasady po końcówki rzęs. Przed drugim tuszowaniem rozczesz rzęsy specjalnym grzebykiem. Pozostała Ci jedynie aplikacja tuszu na dolne rzęsy i ich rozczesanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ