Piękne paznokietki, czyli jak dbać o paznokcie

0
2597
Piękne paznokietki, czyli jak dbać o paznokcie

Czy patrząc na swoje dłonie dochodzisz do wniosku, że najwyższy czas wziąć się za siebie? Pewnie masz rację. Chociaż dłonie uchodzą za wizytówkę człowieka, większość z nas wciąż zaniedbuje pielęgnację tej części ciała. Zazwyczaj najbardziej cierpią na tym… paznokcie!

Wiele dziewcząt i kobiet traktuje pielęgnację paznokci jako zbędny kłopot, jednak najtrudniejsze są początki. Jeżeli zaczniesz z uwagą dbać o swoje dłonie i paznokietki, szybko zauważysz świetne efekty, a zabiegi kosmetyczne staną się dla ciebie odprężającą rozrywką – przekonuje nasza rozmówczyni z firmy Scan Anida.

Po pierwsze – nie obgryzaj!

Obgryzanie paznokci jest nie tylko nieeleganckie, ale bardzo niekorzystne dla paznokci (i zębów!). Jeżeli masz ten nawyk, postaraj się jak najszybciej go zwalczyć. Pomocne mogą okazać się specjalne preparaty przeciwko obgryzaniu skórek i paznokci, ale cuda może też zdziałać profesjonalny manicure. Pięknie wymodelowane i pomalowane paznokcie po prostu żal niszczyć.

Regularne skracanie

Piękne paznokietki nie muszą być długie, natomiast powinny mieć regularny kształt i równą długość. Zrezygnuj z obcinacza i nożyczek, na rzecz pilniczka i polerki. Dzięki regularnemu skracaniu paznokci za pomocą szklanego lub papierowego pilniczka, uda ci się skutecznie zapobiec ich rozdwajaniu, łamaniu i pękaniu.

Piękno zdrowych paznokci

Twoje paznokcie i skórki wokół nich także potrzebują wzmocnienia. Najważniejszą sprawą jest zdrowa dieta, bogata w witaminy E, A i B, które w dużym stopniu są odpowiedzialne za zdrowie i elastyczność skóry w ogóle.

Zwróć też uwagę na to, czy nie nadwyrężasz swoich paznokci. Podczas gdy specjalne odżywki i olejki wmasowywane w płytkę stanowią świetne uzupełnienie pielęgnacji, częste nakładanie lakierów i tipsów to dla twoich paznokci bardzo szkodliwa sprawa.

Kompleksowa pielęgnacja dłoni i paznokci

By prawidłowo dbać o paznokcie nie wystarczy od czasu do czasu wykonać manicure. Prawidłowa pielęgnacja to też codzienna troska o dłonie. Bardzo dobrym pomysłem jest ustawienie obok mydła w łazience tubki z kremem do rąk. Dzięki temu będziesz pamiętała, by wetrzeć go w skórę po każdym myciu dłoni.

Aby wzmocnić płytkę paznokcia i ograniczyć narastanie skórek, sięgnij po odżywcze kremy do rąk i paznokci (np. Kwiat Lnu do rąk i paznokci z oferty Anida), albo specjalistyczne preparaty, jak serum wzmacniające paznokcie Medi Soft.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ