Usuwanie drugiego podbródka – jak wykonać bezinwazyjny lifting?

0
2621

Drugi podbródek może pojawić się na naszej twarzy w wyniku działania różnych czynników. Najczęstszymi przyczynami tego mankamentu urody są nasze predyspozycje genetyczne, proces starzenia, a także nadwaga czy otyłość. Drugi podbródek zabiera twarzy jej naturalny urok i dodaje lat, dlatego nie dziwi fakt, że większość z nas chciałaby się go po prostu pozbyć. Wbrew pozorom nie musimy jednak decydować się na skomplikowaną operację plastyczną, aby twarz odzyskała młodzieńczy, smukły i atrakcyjny wygląd. Istnieje wiele bezinwazyjnych metod, które pozwolą osiągnąć taki sam efekt – bez bólu, blizn i długiego okresu rekonwalescencji.

Likwidacja drugiego podbródka – a może ćwiczenia?

Miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy brody, które nazywamy drugim lub podwójnym podbródkiem, to problem, z którym mogą mieć do czynienia nie tylko osoby otyłe czy z nadwagą, lecz także stosunkowo szczupłe kobiety i szczupli mężczyźni. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku wiek, bo szczególne skłonności do podwójnego podbródka mają osoby po 40. roku życia – to właśnie w tym czasie proces starzenia przybiera na intensywności. Niestety, o ile stosunkowo łatwo możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha czy ud, o tyle w przypadku podbródka sprawa jest nieco bardziej skomplikowana ze względu na jego specyficzną lokalizację. Ćwiczenia, masaże i właściwa pielęgnacja tego obszaru twarzy mogą okazać się bardzo pomocne, ale niewystarczające, żeby widocznie zredukować znajdującą się w tym miejscu tkankę tłuszczową. Jeśli więc zależy nam na tym, aby poprawić wygląd twarzy i zlikwidować podbródek, powinniśmy sięgnąć po bardziej specjalistyczne metody, np. bezinwazyjny lifting podbródka w gabinecie medycyny estetycznej.

Drugi podbródek – zabiegi

Istnieje kilka metod usuwania tłuszczu z podbródka, np. masaż próżniowy, ultradźwięki, fale radiowe czy zabiegi laserowe. Specjaliści z Kliniki Miracki, która cieszy się dużym zaufaniem wśród Pacjentów, przyznają, że jednym ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych sposobów usuwania podwójnego podbródka jest mało inwazyjny zabieg Vaser Lipo, który pozwala usunąć nadmiar tłuszczu i obkurczyć skórę bez ryzyka uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów i naczyń krwionośnych. Po zabiegu skóra jest nie tylko pozbawiona zbędnej ilości tkanki tłuszczowej, lecz także bardziej jędrna i napięta.

Usuwanie tłuszczu z podbródka – cena

Usuwanie nadmiaru tłuszczu z podwójnego podbródka to zabieg, którego koszt może oscylować wokół kilku tysięcy złotych. Ostateczna cena uzależniona jest jednak od objętości obszaru poddawanego zabiegowi, wieku czy indywidualnych predyspozycji skóry. Warto jednak zaznaczyć, że obecnie to jeden ze skuteczniejszych i najlepiej sprawdzonych zabiegów, który jest w stanie przywrócić twarzy młody i szczupły wygląd bez ryzyka blizn, bólu i długiego okresu rekonwalescencji. Przed zabiegiem wymagana jest jednak wizyta konsultacyjna, aby lekarz mógł wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania oraz poinformować, jak się do niego przygotować.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://encyklopedia.klinikamiracki.pl/

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ