Transplantacja włosów – czy warto się jej poddać?

0
2220

Wypadanie włosów to wcale niemały problem, gdyż w wielu przypadkach powoduje znaczną utratę włosów, a nawet wyłysienie. To kłopot nie tylko dla płci pięknej, chociaż zrozumiałe jest, że kobiety przeżywają to dotkliwiej. Jednak i panowie nieszczególnie szybko godzą się z faktem, że łysieją. Wielu z nich przestaje czuć się atrakcyjnie, traci pewność siebie i przebojowość, zwyczajnie przestaje się sobie podobać. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Co mozna zrobić, jeśli się wyłysieje. Jest nim transplantacja włosów czyli zabieg przeszczepu. Co ważne, nie dotyczy on tylko osób, które wyłysiały z powodu wieku czy zmian hormonalnych, ale również osób łysiejących w powody chorób, lub na przykład po leczeniu nowotworu poprzez chemioterapie.

Transplantacja włosów – czy warto się jej poddać

Transplantacja to zabieg medyczny, w którym pobiera się mieszki włosowe z miejsc, w których pacjentowi ich nie brakuje, a następnie przeszczepia je w miejsca dotknięte łysiną. Nowoczesna klinika leczenia łysienia w swojej terapii wykorzystuje do przeszczepu specjalne roboty, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej precyzyjny, a poza tym wiąże się z mniejszą liczbą blizn, w miejscach z których pobierane są mieszki. Poza tym pozwala pacjentowi na szybszą rekonwalescencję. To mocne strony najnowszych, mało inwazyjnych metod. Warto szukać tak długo, aż klinika leczenia łysienia, którą wybierzemy będzie mogła nam to zaoferować.

Trycholog Katowice

Zanim zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu, niezbędna jest konsultacja u trychologa, czyli specjalisty, który zajmuje się oceną stanu zdrowia włosów oraz skóry głowy. To on odpowie nam na pytanie, czy w naszym konkretnym przypadku przeszczep ma sens. Trycholog musi skonsultować każdego pacjenta, zanim trafi on do zabiegu. Jest to niezbędny krok, którego nie mozna pominąć.

Trycholog Katowice – zadowoleni pacjenci po przeszczepie włosów

Najważniejsze dla każdego lekarza, w tym również trychologa, to zadowolenie pacjenta po udanym zabiegu. Oczywiście, w przypadku transplantacji włosów na pełen efekt trzeba trochę dłużej poczekać, jednak lekarz robi to z nami, czekając aż włosy zaczną rosnąc. Pacjent dostaje instrukcje, jak ma postępować, a następnie trzeba już tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać, by po kilku tygodniach cieszyć się gęstniejącą czupryną. To monet wart wszystkich pieniędzy, o czym może się przekonać tylko ta osoba, która pokonała łysienie.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką transplantacji Dr Turowski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ