Odsysanie tłuszczu jako rozwiązanie problemu z otyłością na brzuchu

0
1941

Chęć posiadania pięknego płaskiego oraz jędrnego brzucha to marzenie wielu kobiet, którym ta ich część ciała przysparza problemu. We współczesnym świecie wizerunek oraz wygląd ciała są tak bardzo ważne, że permanentne z niego niezadowolenie powoduje bardzo często ogromny stres w życiu kobiet i mężczyzn. Bywa nawet powodem wycofania się z relacji społecznych, zamknięcia w sobie, problemów natury emocjonalnej. To ważne, aby uświadomić sobie, że nie zawsze trudności w uzyskaniu ładnego wyglądu brzucha wynikają z lenistwa czy zaniedbania. Wiele osób naprawdę się stara i wytrwale dąży do lepszej sylwetki, jednak z jakiegoś powodu uporczywy tłuszcz nie znika. Wszystko to negatywnie wpływa na motywację oraz wiarę w zmianę. Pomoc może konsultacja z doświadczonym oraz empatycznym lekarzem medycyny estetycznej, który zaproponuje zabieg liposukcji.

Czym jest liposukcja brzucha

Liposukcja brzucha to termin słyszany chyba przez wszystkich, jednak wokół tego zabiegu narosło bardzo wiele mitów i nieprawdziwych informacji, które warto rozwiać. Liposukcja to odsysanie tłuszczu z różnych fragmentów ciała pacjenta, przy pomocy nowoczesnego laseru, który rozbija uporczywą tkankę tłuszczową swoimi falami. Jednocześnie za pomocą tego samego laseru prowadzone jest ujędrnianie skóry w miejscu zabiegu. Wszystko to daje doskonały efekt, miejsce po zabiegu wygląda bardzo naturalnie, skóra jest jędrna oraz napięta, nie ma efektu zwisających fałd. Zatem nawet osoby o sporej nadwadze dzięki zastosowaniu zabiegu liposukcji, nie będą miały problemu z nadmiarem skóry.

Kwalifikacja do zabiegu

Aby dowiedzieć się, czy możemy zostać poddani zabiegowi liposukcji, niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Pierwszym krokiem powinna być zatem znalezieni kliniki, w której prowadzony jest ten rodzaj zabiegów, a następnie umówienie się na pierwszą wizytę i rozmowę z lekarzem. Odsysanie tłuszczu to nie jest zabieg, na który idziemy jak do kosmetyczki. To znacznie bardziej zaawansowana procedura ingerencji w nasze zdrowie. Trzeba mieć tego świadomość i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza zarówno przed zabiegiem, jak i po nim. Aby móc ustalić termin zabiegu wcześniej trzeba przedstawić lekarzowi wyniki niezbędnych badań, przygotujmy się zatem na morfologię, próby wątrobowe, a także wizytę u kardiologa. Jeżeli zdrowie nie szwankuje, lekarz z pewnością ustali termin zabiegu, oraz opowiadam o wszystkich możliwych komplikacjach i skutkach ubocznych. Trzeba również znać tą stronę liposukcji.

Tekst powstał dzięki pomocy specjalistów z Lipoline – centrum liposukcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ