Popękane naczynka na twarzy – jak je ukryć?

0
1837

Popękane naczynka pojawiają się na twarzach wielu osób. Jeśli jest ich dużo cera wygląda na zarumienioną. Takie zmiany skórne są nie tylko defektem estetycznym, ale również problemem zdrowotnym. Mogą zwiastować chorobę na przykład tocznia. Jedynym sposobem na zamykanie naczynek jest laser. Czy zabieg ten można wykonać również na twarzy?

Dlaczego popękane naczynka pojawiają się na twarzy?

Za problem z pajączkami odpowiadać może naprawdę wiele czynników. Należą do nich między innymi obciążenia genetyczne. Uwidaczniają się również u osób, które cierpią na zaburzenia hormonalne bądź stosują antykoncepcję hormonalną. Ich pojawienie powodują także skrajnie wysokie lub skrajnie niskie temperatury. Warto więc zimą chronić cerę odpowiednim kremem, a latem stosować filtry.

Na największe problemy z pajączkami narażone są osoby, u których występuje niska elastyczność ścian naczyń. Można próbować poradzić sobie z nią odpowiednimi kremami. Warto stosować preparaty z zawartością witaminy A oraz E. Pomocna jest również escyna, która występuje w nasionach kasztanowca i zmniejsza przepuszczalność naczyń. Może się jednak okazać, że regularna pielęgnacja nie przynosi efektów. Wtedy jedynym rozwiązaniem pozostaje zamykanie naczynek za pomocą lasera.

Jak przygotować się do laserowego zamykania naczynek?

Dla zwiększenia skuteczności zabiegu należy dostosować się do pewnych zasad zarówno przed jego przeprowadzeniem, jak i po nim. Przed zabiegiem nie należy opalać skóry. Warto stosować kremy z filtrem przed każdym wyjściem przez miesiąc. Nie można nakładać samoopalaczy. Należy także powiedzieć lekarzowi o przyjmowanych lekach. Jeśli będzie to konieczne, zaleci ich odstawienie przed zabiegiem zamykania naczynek.

Po laserowym ich usuwaniu należy miesiąc powstrzymać się przed opalaniem. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, która powinna polegać przede wszystkim na nawilżaniu. Należy dokładnie obserwować miejsca po zabiegu, żeby w razie niepokojących zmian, móc natychmiast udać się do lekarza.

Jakie mogą być powikłania po zabiegu?

Zabieg laserowego zamykania naczynek nie niesie ryzyka zbyt wielu powikłań. To nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie. Należy jednak przygotować się na ewentualne problemy, które nie będą jednak długotrwałe.

Po zabiegu pojawić się mogą niewielkie strupki. Problem ten zniknie po kilku lub kilkunastu dniach. Zasinienie skóry to kolejne powikłanie, na które należy być przygotowanym. Ono również nie potrwa zbyt długo. Na poważniejsze powikłania narażone są osoby, które nie przestrzegały zasad dotyczących zachowania przed zabiegiem i po nim.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ