Piękny uśmiech, czyli licówki

0
2144

Jeśli wstydzimy się naszego uśmiechu, a trwałe przebarwienia i nierówne jedynki są tego powodem, powinniśmy zdecydować się na licówki. Te małe porcelanowe płatki pozwolą nam odzyskać pewność siebie i cieszyć się z naszego uśmiechu ponownie. Nie będziemy musieli już więcej wstydzić się naszego uzębienia w obecności znajomych, rodziny czy przyjaciół.

Kiedy zdecydować się na licówki?

Licówki pomogą nam rozjaśnić ząb, nadać mu piękny kształt, zmienić barwę, wydłużyć go, poszerzyć a także zlikwidować szparę pomiędzy zębami. Są one przeznaczone do stosunkowo małych korekt w przypadku stłuczeń, skręceń czy skruszeń. Licówki są odpowiednio dobierane pod względem grubości. Musimy jednak pamiętać, że takowe nakładki nigdy nie zastąpią nam pełnego leczenia ortodontycznego. Powinniśmy z nich skorzystać tylko wtedy, gdy nasza jama ustna potrzebuje niewielkich zmian. Wszelkie nieestetyczne bruzdy, uszkodzenia, pęknięcia czy przebarwienia to oznaki, że powinniśmy zdecydować się na licówki. Najlepsze oferty możemy znaleźć na stronie www.medycynaistomatologia.pl/licowki_lodz.html.

Zalety licówek

Ten niewielki element pomoże nam zmienić całkowicie wygląd pojedynczych zębów lub nawet całych ich grup. Zazwyczaj są one nakładane na przednie, bardziej widoczne dla innych zęby od trójki do czwórki. Na zęby znajdujące się głębiej stosuje się korony. Wszystko za sprawą delikatności licówek – im głębiej w jamę ustną, tym inne przeznaczenie naszych zębów – żujące. Dlatego właśnie tutaj założone muszą zostać mocniejsze elementy, czyli korony. Założenie licówek wiąże się z niewielką ingerencją w tkanki zęba lub nawet jej brakiem. Szlifowanie składa się z usunięcia cienkiej warstwy szkliwa. Licówki są podobne kolorem i wielkością do naturalnych zębów, dlatego nie musimy obawiać się, że różnica będzie rzucała się w oczy. Są one dodatkowo niepodatne na wszelkie próchnice, przebarwienia czy ścieranie, co jest dużym atutem. Pomogą nam odwzorować fakturę jak i odcień zęba doskonale, zapewniając przy tym odpowiednią szczelność.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ