Zdrowe nerki – jak prawidłowo o nie zadbać

0
2393

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak znaczący wpływ na zdrowie organizmu ma stan naszych nerek. To właśnie im zawdzięczamy eliminowanie toksyn z naszego organizmu – dlatego należy odpowiednio o nie zadbać. Co zrobić, by zapewnić im zdrowie, przekładające się na prawidłowe funkcjonowanie?

W celu uniknięcia dolegliwości związanych z chorobami nerek, powinniśmy przede wszystkim starać się im zapobiegać – wystarczy przestrzegać w tym celu kilku prostych zasad. Wprowadzając do swojej codzienności pewne przyzwyczajenia, możemy uchronić się przed wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Podstawę dla zdrowia nerek stanowi szereg właściwych nawyków żywieniowych, takich jak unikanie posiłków typu fast food oraz nadmiernej ilości soli i cukru, przyjmowanie wymaganej ilości błonnika oraz jedzenie owoców i warzyw. Szczególnie istotne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu – spożywając duże ilości płynów, w szczególności wody nisko mineralizowanej, zapewniany nerkom właściwe filtrowanie.

Innym czynnikiem wpływającym korzystnie na stan naszych nerek jest regularny ruch. Dbając o linię, troszczymy się o nasze nerki. Okazuje się jednak, że znacznie więcej codziennych wyborów może wpłynąć na zdrowie naszych dróg moczowych. Powinniśmy unikać przesadnie obcisłej bielizny i zbyt częstych kąpieli w wannie, a do higieny intymnej używać wyłącznie sprawdzonych środków. Nie należy także zbyt długo wstrzymywać moczu – nie sprzyja to prawidłowemu usuwaniu toksyn z organizmu.

Przestrzeganie powyższych zasad to jednak nie wszystko – powinniśmy pamiętać o regularnych badaniach, które pomogą wyeliminować szereg przykrych dolegliwości. Troszcząc się o zdrowie nerek, możemy także wypróbować suplementy sprzyjające ich ochronie – takie jak np. Fitolizyna, Nefro Protect czy Urobon. Skuteczne mogą okazać się także preparaty na bazie żurawiny oraz koktajl z buraków. W przypadku pojawienia się infekcji dróg moczowych pomóc może sok z korzenia pietruszki – wszystkie te metody należy jednak stosować z umiarem, a swój problem skonsultować z lekarzem już po dostrzeżeniu pierwszych objawów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoktajl z dynią – przepis
Następny artykułPiękny uśmiech, czyli licówki

Interesuje się tematyką beauty i modą. Odkąd pamiętam chciałam zostać kosmetyczką, dlatego też wybrałam się na zaoczną kosmetologię na Łódzki Uniwersytet Medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ