Odmładzanie skóry przy pomocy zabiegu Thermage

0
2496

Kto z nas nie chciałby wyglądać młodziej? Wygładzenie zmarszczek, sprężysta skóra, idealnie owalna twarz – wszystko to jest możliwe dzięki medycynie estetycznej. Dzisiaj dokonuje się tego jednak rzadziej za pomocą liftingu chirurgicznego przy użyciu skalpela, a częściej wykorzystując nowoczesne, bezinwazyjne technologie. Przykładem tego nowoczesnego podejścia jest nieinwazyjny, odmładzający zabieg Thermage.

Na czym polega zabieg Thermage?

Zasadę działania Thermage wyjaśnia lekarz z Przychodni Specjalistycznej High Med w Warszawie: W zabiegu Thermage wykorzystuje się działanie fal radiowych, które za pomocą specjalnej głowicy przykładanej do skóry, podgrzewają ją do temperatury  60 – 65°C ok. 3 – 4 mm pod powierzchnią. Termogenne fale nie naruszają przy tym naskórka, a to dzięki równoczesnemu zastosowaniu środka kriogenicznego, który skutecznie chłodzi ciało. Połączenie wysokiej temperatury w głębokich tkankach z systemem chłodzenia na powierzchni pobudza do pracy włókna kolagenowe. W pierwszej kolejności kolagen jest denaturowany, jego wiązania stają się luźniejsze, grubsze i krótsze, co daje pierwszy efekt widoczny gołym okiem tuż po zabiegu – skóra napina się i staje bardziej jędrna. Ale to nie koniec przemian zachodzących w skórze. Po degradacji włókien kolagenowych fibroblasty są stymulowane do produkcji nowego kolagenu, co sprawia, że początkowe efekty zabiegu jeszcze się pogłębiają w ciągu kolejnych 9 miesięcy.

Efekty zabiegu

W rezultacie pobudzenia tkanek skóry przy pomocy fal radiowych uzyskujemy widocznie młodszy wygląd, a to dzięki bardziej sprężystej i napiętej skórze. Jakie dokładnie rezultaty daje zabieg Thermage?

  • Poprawia kontur twarzy – dzięki redukcji tzw. opadających chomików twarz staje się bardziej owalna;
  • Unosi opadające powieki – napięte powieki górne optycznie „otwierają” oko;
  • Wygładza powieki dolne – likwidacja zmarszczek z dolnej powieki skutecznie odejmuje lat;
  • Przywraca sprężystość skóry w okolicach szyi i dekoltu – widoczna redukcja wiotkiej, opadającej skóry;
  • Daje efekt liftingu dłoni – Thermage skutecznie odmładza też skórę rąk, czyniąc ją bardziej napiętą;
  • Poprawia napięcie skóry na ramionach, udach, w okolicach brzucha i kolan.

Zalety

Na zabieg Thermage warto zdecydować się ze względu na jego:

  • Bezinwazyjność – brak ingerencji chirurgicznej przy użyciu skalpela to również brak rekonwalescencji i bardziej naturalna zmiana.
  • Szybki i skuteczny efekt – wystarczy tylko jeden zabieg, po którym efekty są widoczne natychmiast i dodatkowo pogłębiają się w ciągu następnych miesięcy. Trwałość tych efektów to kilka lat.
  • Uniwersalne zastosowanie – Thermage może być wykonany niemal u każdego, bez względu na typ skóry i ekspozycję słoneczną. Po zabiegu można od razu powrócić do normalnego, codziennego funkcjonowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ