Bezpieczne wybielanie zębów

0
444188

Poprawa kolorów zębów to dla wielu osób szalenie ważna kwestia, która ma wpływ na ich ogólne samopoczucie. Piękny, biały uśmiech jest elementem ogólnie postrzeganej estetyki. Niestety, nie każdy może cieszyć się perlistą bielą. Naturalny kolor zębów nie zawsze zależy od nas samych, w dużej części ma on podłoże genetyczne. Jeśli do tego dołożymy używki tj. papierosy i spore ilości kawy, herbaty czy wina otrzymujemy mało zadowalający efekt.

Profesjonalne wybielanie zębów

Pierwszym krokiem, który ma nas poprowadzić do wybielenia zębów są pasty do zębów. Innymi słowy chętnie sięgamy po domowe sposoby mające przynieść spodziewane efekty. Niestety, samodzielne wybielanie może skończyć się nie tylko porażką, ale przede wszystkim kłopotami zdrowotnymi zębów. Jak sobie więc poradzić z problemem żółtych zębów?

Najprostszą i skuteczną metodą jest wybranie profesjonalnych rozwiązań dostępnych w renomowanych klinikach i gabinetach stomatologicznych. Spotkamy się tam z metodą nakładkową oraz bardzo efektywnym wybielaniem zębów lampą UV, a także profesjonalnym przygotowaniem zębów do zabiegu poprzez wykonanie skalingu, piaskowania i polerowania . Przyjrzyjmy się zatem obu sposobom, które są proponowane przez flagowe instytuty i są wykonywane w klinice stomatologicznej Dentestetica w Krakowie, który jest liderem na polskim rynku innowacyjnych rozwiązań stomatologicznych.

Wybielanie metodą nakładkową

Metoda nakładkowa wymaga wizyty u stomatologa, który ocenia stan zdrowia zębów i pobiera wyciski do przygotowania nakładem. Po ich wykonaniu pacjent może rozpocząć efektywne wybielanie w domu. Nakładki wraz z odpowiednim, poleconym przez dentystę preparatem zostaje założony na noc przez 10-14 dni.

Co istotne, wybielanie zębów metodą nakładkową nie wiąże się z ryzykiem podrażnienia błony śluzowej, bądź spowodowania nadwrażliwości zębów. Nie pojawiają się także zaburzenia związane ze stawem skroniowo – żuchwowym. Innymi słowy, dzięki profesjonalnej metodzie nakładkowej możemy być pewni, że nasze działania będą skuteczne a kolor zostanie poprawiony o maksymalnie 6 odcieni. Trzeba jednak podkreślić, że jest to metoda dla wytrwałych i sumiennych osób, które są w stanie dostosować się do zaleceń lekarskich i wizyt kontrolnych.

Wybielanie zębów lampą UV

Wybielanie lampą BT Cool UV jest metodą niemalże błyskawiczną, która trwa jedynie 1,5 godziny. Wybielanie jest przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę, co zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Na zęby kilkukrotnie zostaje nałożony specjalistyczny żel, który zostaje aktywowany przez naświetlania promieniami lampy o dużej dawce energii. Dziąsła na czas zabiegu są zabezpieczone silikonowym preparatem, który zostaje utwardzony przez promienie UV o zdecydowanie mniejszej mocy, niż promienie wybielające. Zabieg pozwala na wybielenie zębów do 10 odcieni, a pacjent powinien po jego wykonaniu przez tydzień utrzymywać „białą dietę”.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ