Ponętne, pełne usta to marzenie wszystkich kobiet. Potrafią one być bardzo zmysłowe, znaczące dla wyglądy całej twarzy, dlatego coraz częściej zwraca się uwagę na ich pielęgnacje i makijaż. Można znaleźć wiele sposobów na optyczne ich powiększenie. Wymaga to jednak wprawy, doboru odpowiednich produktów i kontroli, aby nie doszło do starcia kosmetyków. Kliniki medycyny estetycznej sukcesywnie proponują nowe zabiegu, które pomogą osiągnąć nam wymarzony kształt ust, którym będziemy mogły się cieszyć przez wiele miesięcy.
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, przez co jest w 100% przyswajalny dla organizmu i nie powoduje żadnych efektów ubocznych po zabiegu. Wstrzyknięcie takiego kwasu jest momentalnie widoczne. Po upływie 14 dni jakakolwiek ingerencja w strefie ust jest niewidoczna i niewyczuwalna. Taki zabieg odbywa się przy znieczuleniu stomatologicznym, przez co niweluje się maksimum bólu związanych z działaniem igły i kwasu, więcej na temat zabiegu – https://drparadowska.pl/zabiegi/wypelniacze/. Substancja ta silnie nawilża skórę. Po wykonanym zabiegu należy pić dużo wody, stronić od gorących napojów i unikać ciepła w okolicach ust. Efekt po wstrzyknięciu kwasu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.
Własny tłuszcz
Inną substancją wykorzystywaną do powiększenia ust jest nasz własny tłuszcz pozyskiwany z wcześniejszej liposukcji. Wprowadza się go poprzez nakłuwanie okolic ust, bądź w trakcie operacji plastycznej. Jednak odchodzi się od chirurgicznej plastyki ust, gdyż niesie ona za sobą większe ryzyko, niż w przypadku zabiegów kosmetycznych.
Kolagen
Kolagen jest kolejnym naturalnym preparatem, jednak do zabiegów kosmetycznych używa się tego pochodzenia zwierzęcego, który czasem może uczulać. Najbardziej kosztownym zabiegiem będzie ten z wykorzystaniem kolagenu osoby poddającej się zabiegowi. W ów czas wykorzystuje się tzw. autokolagen. Sama substancja poprawia napięcie ust, ich jędrność i elastyczność.
Botoks
Botoks jest substancją uznawaną za truciznę, która jest wytworzone przez bakterie. Taka metoda powiększenia ust ma kilka wad. Jedną z nich jest pogarszanie konturu ust, który z wiekiem się zmienia przy pojawieniu się zmarszczek. Wstrzykuje się go tradycyjnie, a efekty widoczne są po trzech dniach od zabiegu. Jest całkiem dobrze tolerowany przez skórę, jednak może on podrażniać komórki ust odpowiadające za czucie.
Mikro-implanty
Poza wcześniej wspomnianymi wypełniaczami można zastosować inną metodę, a mianowicie wszczepienie mikro-imprantów, które są wykonane z silikonowego granulatu. Odbywa się to jednak już w formie operacji plastycznej, tak, jak w przypadku każdej implantologii. Przeciwwskazaniem do operacji są problemy z krzepliwością krwi, stany zapalne dookoła ust oraz skłonności do powstawania blizn i bliznowców. Warto pamiętać, że każdy z tych zabiegów wiąże się z indywidualnym ryzykiem reakcji na wymienione substancje. Należy wybrać się do dobrego specjalisty, który podpowie nam, jaka metoda dla nas będzie najlepsza, i który zadba o nasze bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zabiegu. Należy unikać amatorskich rozwiązań i niepewnych gabinetów.