Manicure akrylowy – na czym polega, zalety i wady

0
5865

Akrylowe przedłużanie paznokci to bardzo popularna i lubiana metoda. Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie długich, pięknie prezentujących się paznokci. Akryl umożliwia uzyskanie perfekcyjnego efektu na długi okres czasu. Dodatkowo omawianą metodą można nadać paznokciom dowolny, wymarzony kształt, którego prawdopodobnie nie uzyskalibyśmy poprzez podjęcie próby zapuszczania paznokci.

Metoda akrylowa – na czym polega?

Jej niezaprzeczalna zaletą jest możliwość utwardzenia łamliwych paznokci oraz ich przedłużenia, co utrzymuje się przez okres około 3 tygodni. Po tym czasie istnieje możliwość uzupełnienia akrylu w miejscu wzrostu paznokcia, zatem nie ma konieczności całościowego zdejmowania manicure.

Paznokcie tworzy się ze specjalnego proszku oraz liquidu i nakłada się je metodą punktową (w przeciwieństwie do manicure hybrydowego, w przypadku którego stosuje się metodę warstwową). Mieszankę wzbogaca się o primer (wytrawiacz), który solidnie mocuje akryl do płytki. Nie jest to metoda, którą poleca się samodzielnie wykonywać w domu, wymaga bowiem dysponowania obiema rękoma, dużym doświadczeniem i wprawą, aby utworzyć precyzyjne kształty, bowiem akryl bardzo szybko wysycha i w zasadzie od razu należy zrobić tak, aby uzyskać pożądany efekt.

Zalety metody akrylowej

Można z pewnością wymienić kilka niezaprzeczalnych, mocnych punktów tej metody:

– paznokcie stają się twarde i wytrzymałe, nie ma konieczności poddawania ich zabiegom pielęgnacyjnym,
– efekt przedłużenia paznokci utrzymuje się bardzo długo, a do tego manicure akrylowy jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, w tym również wykazuje odporność na substancje chemiczne,
– za pomocą akrylu można odbudować naturalne paznokcie, nie ma potrzeby nakładania grubej warstwy tworzącej sztuczny, odrębny paznokieć,
– w momencie uzupełniania akrylu można eksperymentować ze stylizacjami i to bardzo ważne szczególnie dla osób, które nie lubią monotonii w tym zakresie.

Wady metody akrylowej

Wad jest nieco mniej w porównaniu do zalet:

– brzydki zapach akrylu (dostępna jest już bezwonna wersja),
– zbyt szybkie schnięcie, co utrudnia uformowanie oczekiwanego kształtu paznokcia,
paznokcie akrylowe = niska przepuszczalność powietrza.

[Głosów:17    Średnia:2.4/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGrzybica paznokci – jak z nią wygrać?
Następny artykułLaserowe zamykanie naczynek

Interesuje się tematyką beauty i modą. Odkąd pamiętam chciałam zostać kosmetyczką, dlatego też wybrałam się na zaoczną kosmetologię na Łódzki Uniwersytet Medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ