Grzybica paznokci – jak z nią wygrać?

0
2933

Grzybica to przykry i dość kłopotliwy problem, który niestety wcale nie tak rzadko nas dotyka. Im szybciej rozpoznamy u siebie oznaki grzybicy, zgłosimy się do odpowiedniego specjalisty i rozpoczniemy leczenie, tym mniejsze szkody pozostaną na naszych paznokciach. A zatem…

Objawy grzybicy stóp

Zacznijmy od tego – jakie są objawy grzybicy? Otóż podejrzewać infekcję grzybiczą możemy, jeśli nasz paznokieć bądź paznokcie przybierają żółte albo żółto – brązowe zabarwienie. Warto w tym momencie podkreślić, że proces chorobowy dotyczyć może zarówno części paznokcia, całości płytki paznokciowej albo też kilku paznokci. Innym objawem może być łamliwość paznokci, rogowacenie, dolegliwości bólowe, zmatowienie płytki paznokciowej czy też jej odwarstwienie. Pojawić się może także zaczerwienienie wokół paznokcia.

Przyczyny powstawania grzybicy paznokci

Dlaczego powstaje grzybica paznokci? Przyczyn jest tu wiele, jednak spośród nich za szczególnie ważne są: nieprawidłowe obcinanie paznokci, niewłaściwa higiena stóp, urazy mechaniczne, nadmierna potliwość lub przeciwnie – przesuszenie stóp czy też deformacje stóp, otyłość i choroby autoimmunologiczne. Warto także wspomnieć o fakcie, że grzybica paznokci częściej dotyka osoby z osłabioną odpornością, starsze bądź też korzystające często z basenów, saun itp.

Leczenie grzybicy paznokci

Co zrobić, kiedy stwierdzimy u siebie wystąpienie jednego z powyższych objawów albo gdy jesteśmy zagrożeni wystąpieniem grzybicy? Wtedy należy przede wszystkim zgłosić się do podologa, czyli lekarza od stóp. Jak znaleźć odpowiedni gabinet? W tym celu warto skorzystać z profesjonalnej wyszukiwarki podolodzy.pl. Wracając zaś do leczenia… niestety leczenie grzybicy jest długie i trudne. Zazwyczaj wymaga stosowania odpowiednich leków zarówno miejscowo, jak i ogólnoustrojowo. Co więcej – konieczny jest często zabieg usunięcia zainfekowanej części płytki i następne zrekonstruowanie jej. Zabieg takie w profesjonalny sposób zostanie wykonany w każdym gabinecie podologicznym.

Na koniec warto dodać, że im wcześniej rozpoczniemy leczenie, tym szybciej pozbędziemy się tego uciążliwego problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ