Depilacja laserowa – poznaj jej największe zalety

0
7578
Depilacja laserowa – poznaj jej największe zalety

Depilacja laserem to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Metoda ta znalazła szerokie grono zwolenników na całym świecie. Poznaj największe zalety depilacji laserowej i dowiedz się, w czym tkwi tajemnica skuteczności tego zabiegu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Niewiele jest w kosmetologii tak skutecznych zabiegów, jak depilacja laserowa. Usuwanie owłosienia za pomocą specjalnej wiązki światła laserowego zapewnia doskonałą trwałość i wysoką jakość, a sam zabieg jest bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny, co nie jest bez znaczenia w przypadku usuwania owłosienia. Istotą depilacji laserowej jest wykorzystanie wiązki laserowego światła, emitującej określona ilość energii. Laser trafia do mieszków włosowych, które pod wpływem światła zostają trwale uszkodzone, podobnie jk komórki macierzyste, odpowiadające za wyrastanie nowych włosów. Energia cieplna powoduje odłączenie włosa od cebulki, a następnie jego wypadnięcie.

Depilacja laserem – skuteczna i trwała metoda

Do depilacji laserem gabinety kosmetyczne wykorzystują specjalistyczne lasery diodowe, które emitują wiązkę światła o odpowiedniej długości. To właśnie długość wiązki lasera ma największy wpływ na skuteczność depilacji. Warto w tym miejscu wspomnieć o konieczności powtarzania zabiegu laserowej depilacji, w celu zapewnienia jego maksymalnej skuteczności. Wiąże się to z faktem, iż nie wszystkie włosy w naszym organizmie znajdują się w fazie wzrostu. Część z nich jest „uśpiona” i na nie światło laserowe nie działa. Dopiero gdy znajdą się one w fazie wzrastania, ich skuteczne usunięcie za pomocą laserowego światła będzie możliwe.

Skuteczne usuwanie jasnego owłosienia – laser Rzeszów

Jeszcze do niedawna, depilatory laserowe napotykały poważne problemy, jeśli chodzi o skuteczne usuwanie jasnych włosów. Działo się tak z uwagi na fakt, iż standardowa długość fali 810 nm, nie była wystarczająca do usuwania włosów o jasnym zabarwieniu. Ma to związek z większą absorpcją światła przez jasne włosy, jednak nowoczesne lasery do depilacji pozwalają wytwarzać wiązki światła o różnych długościach fali, dzięki czemu usuwanie jasnych i brązowych włosów stało się skuteczniejsze. Ma to szczególne znaczenie, gdyż mówimy o dwóch najpopularniejszych kolorach owłosienia w naszym kraju. Laser Rzeszów – zobacz ofertę depilacji laserowej w Rzeszowie

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserem?

Do zabiegu depilacji laserowej należy odpowiednio się przygotować. Przez kilka tygodni przed depilacją nie należy opalać miejsc, które będziemy chcieli pozbawić owłosienia. W dniu zabiegu lub dzień wcześniej, miejsca te należy ogolić tradycyjną maszynką do golenia, jednocześnie dbając, by nie spowodować podrażnień skóry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ