Czy używanie tamponów w nocy jest bezpieczne?

0
3328
Czy używanie tamponów w nocy jest bezpieczne?

Cykl miesiączkowy to nieodrębna część życia każdej kobiety i dziewczyny. Podzielony jest on na cztery fazy: menstruacja (krwawienie), faza folikularna (pęcherzykowa), owulacja i faza lutealna. Ponadto, wymienia się dwie części cyklu, takie jak dni płodne oraz dni niepłodne. Największa szansa zajścia w ciąże występuje podczas owulacji, podczas gdy faza lutealna jest czasem niemal całkowicie bezpłodnym.

Popularną nazwą okres określa się czas menstruacji i krwawienia. Wtedy właśnie kobiety i dziewczyny decydują się na wybór ochrony – mogą to być podpaski, kubeczki menstruacyjne czy też tampony o sprawdzonej skuteczności – takie jak O.B.® – https://www.myob.pl/.

Wybór pomiędzy tymi środkami higieny osobistej należy do naszych prywatnych preferencji oraz upodobań. Często jednak słyszalne są głosy niepewności w kwestii używania konkretnych środków w nocy.

Tampon to środek, który absorbuje krew i pozostaje w stałym kontakcie z ciałem kobiety. Rodzi to wiele wątpliwości na temat bezpieczeństwa, dodatkowo podsycanych przez artykuły na temat zespołu wstrząsu toksycznego (toxic shock syndrome, tss). To poważne zatrucie często wymieniane jest jakos skutek używania tamponów.

Raz na zawsze chcemy rozgonić ten mit: używanie tamponów w nocy jest bezpieczne – należy jedynie stosować się do określonych zasad.

Bardzo istotną sprawą jest długość użytkowania jednego tampona – nie powinien on przekraczać 6 do 8 godzin. Po tym czasie, należy wymienić tampon na nowy. Jest to o tyle ważne, że tampon może nie tylko przeciekać, ale też mogą zacząć gromadzić się określone bakterie, które w nadmiarze mogą zaszkodzić naszemu organizmowi.

Kolejna ważna instrukcja dotycząca użytkowania tamponów w nocy może być z pozoru nieoczywista, ale jest w istocie kluczowa.

Podczas stosowania tamponów w nocy, należy dostosować ich chłonność do swoich własnych potrzeb. Nieprawdą jest, że zawsze należy używać najbardziej absorpcyjnych produktów, gdyż to właśnie może nam zaszkodzić, gdy wcale nie potrzebujemy tak mocnej ochrony. Przykładowo, jeżeli mamy lekkie krwawienie, w nocy najlepiej zastosować produkt taki jak O.B.® ProComfort™ Night z zabezpieczającymi skrzydełkami SilkTouch™ w rozmiarze Normal. Dzięki temu, mamy zapewnioną bezpieczną ochronę całą noc.

Staraj się nie używać tamponów wtedy, kiedy nie masz jeszcze okresu, gdyż może to źle służyć florze bakteryjnej oraz delikatnej skórze, którą łatwo można zatrzeć poprzez używanie tamponów poza występowaniem krwawienia.

Stosuj się do tych trzech rad, i już nigdy nie martw się o aplikowanie tamponów przed pójściem spać – to wszystko jest bezpieczne.

[Głosów:10    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ