Co zrobić, żeby mieć długie rzęsy? 10 ZASAD

0
3265

Ilekroć patrzysz w lustro nie możesz przeboleć tego, że nie masz tak gęstych i długich rzęs jak niektóre kobiety. Nic straconego. Poznaj 10 ZASAD PRAWIDŁOWEJ PIELĘGNACJI RZĘS.

1. Dokładny demakijaż
Rzęsy najczęściej osłabiają się pod wpływem nadmiaru kosmetyków do makijażu, które ograniczają dostęp tlenu i obciążają delikatne włoski. Zasypiając z pomalowanymi rzęsami, narażamy je na łamanie i wypadanie. Wieczorny demakijaż to obowiązkowa cześć dnia!

2. Baza pod maskarę
Bardzo niewiele kobiet korzysta z baz pod tusz do rzęs, ponieważ nie zdają sobie sprawę z funkcji takiego kosmetyku. Nie tylko potęguje efekt podkreślenia i wydłużenia rzęs, ale tworzy na włoskach delikatną warstwę ochraniającą przed czynnikami szkodliwymi.

3. Dobry tusz do rzęs
Jakość kosmetyków do makijażu oczu jest bardzo ważna, ponieważ rzęsy mają zdolność absorpcji składników z zewnątrz. Jeśli zatem maskara zawiera toksyczne i szkodliwe związki, odbije się to na kondycji rzęs. Warto dbać o to, żeby nawet tusz do rzęs zawierał substancje odżywcze.

4. Odżywka do rzęs
To podstawa w pielęgnacji rzęs. Te delikatne włoski nie są w stanie same się zregenerować i odżywić, dlatego potrzebują wsparcia. Cenne właściwości odżywki do rzęs sprawiają, że rzęsy nie tylko się wzmacniają, ale również rosną dłuższe, gęstsze i bardziej elastyczne.

5. Niekoniecznie z zalotką
Wiadomo, że zalotkę do rzęs wymyślono po to, aby podkreślać rzęsy przez nadanie im seksownego kształtu. Coraz częściej przy użyciu samej maskary możemy uzyskać podobny efekt uniesienia rzęs. Zalotkę warto ograniczać, ponieważ w nadmiarze szkodzi rzęsom.

6. Witamina E na rzęsy
Dostępna w aptekach witamina E w kapsułkach to substancja, która może pomóc zadbać o zdrowie i piękno rzęs w warunkach domowych. Zazwyczaj ma płynną formę, więc po wylaniu jej z kapsułki można smarować nią rzęsy lub dodać do ulubionego tuszu, żeby nieco go wzbogacić.

7. Rozsądna ilość tuszu
Tak samo, jak jakość tuszu, liczy się też jego ilość. Nie należy nakładać kilku, a tym bardziej kilkunastu warstw maskary za jednym razem. Dobre efekty powinny dać już dwie warstwy. Im więcej tuszu na rzęsach, tym więcej ciężaru dla delikatnych włosków.

8. Olej rycynowy
Polecany składnik pielęgnujący to olejek rycynowy, który można wcierać w rzęsy dla ich wzmocnienia, nabłyszczenia i dodania blasku. Stosowany regularnie wspomaga wzrost rzęs, jednak jego gęstość znacznie utrudnia aplikację.

9. Odpowiednia ilość snu
Choć może to zabrzmieć banalnie, nie należy zapominać o tym, że wpływ na nasz wygląd i zdrowie ma sen. Jeśli mamy problemy z zasypianiem, cierpimy na bezsenność lub z innych powodów śpimy za mało, także nasze rzęsy będą osłabione. Wraz z podkrążonymi oczami efekt będzie nieciekawy.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ