Biały, kolorowy lub klasyczny – wybierz tatuaż idealny dla siebie

0
2780
Biały, kolorowy lub klasyczny – wybierz tatuaż idealny dla siebie

Jak pokazują badania niemal 10% dorosłych osób posiada co najmniej jeden tatuaż. Przy czym większość, bo niemal połowę stanowią mężczyźni. Warto zauważyć, że wbrew wcześniejszym prognozom tatuaże nie są przemijającą modą, ale swego rodzaju stylem życia. Tutaj znaczenie ma również ich wartość symboliczna. Zatem, jeżeli Ty również planujesz dziarę, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Biały, kolorowy lub klasyczny – jaki tatuaż będzie dla Ciebie idealny?

Tatuaże – bo ważne są styl i jakość

Otóż jeszcze kilka dekad temu tatuaże kojarzyły się raczej z subkulturą więzienną. Osadzeni na znak przynależności do gangu tatuowali sobie różne symbole. Obecnie wszystko się zmieniło. Niemniej decyzja o zrobieniu tatuażu nie powinna być podejmowana pod wpływem impulsu. Warto ją dokładnie przemyśleć. Wcześniej zawsze można pójść do studia tatuażu i wybrać odpowiedni wzór. Oczywiście jak wiadomo liczy się jakość, dotyczy to zarówno tatuaży damskich, jak i tatuaży męskich, stąd koniecznie należy wybrać renomowane studio tatuażu, by uniknąć ewentualnych wpadek. Rodzajów tatuażu jest naprawdę sporo, otóż to nie tylko klasyczne, ale również kolorowe, a nawet białe.

Klasyka zawsze w modzie

Nadal dużą popularnością cieszą się tatuaże wykonane ciemnym tuszem. Tak naprawdę w tym kolorze można wykonać niemal wszystko. Takie tatuaże są najbardziej klasyczne. Warto wiedzieć, że nie są tak widowiskowe i wyróżniające się jak te wykonane w kolorze. Są bardziej proste i minimalistyczne. Również ekspresja jest także znacząco mniejsza. Jednak nie oznacza to wcale, że takie wzory tatuaży nie mogą być interesujące. Także detalizm jest na najwyższym poziomie, ale sugestywność, czy nawet siła przekazu mogą być w tym przypadku mniejsze. Takie tatuaże często wyrażają indywidualny styl, ale mogą mieć też wartość symboliczną. Ważna data, czy symbol utraconego dziecka zazwyczaj wykonywane są w czarnym kolorze. Czarne tatuaże to dobry wybór dla osób, które nie kierują się modą, ale poprzez tatuaże chcą coś wyrazić.

Kolorowe tatuaże – idealne dla trendsetterów

Coraz większą popularność zyskują tatuaże kolorowe. Są zazwyczaj wybierane przez trendsetterów i mają ścisły związek z panującymi trendami. Stanowią w tym przypadku dopełnienie stylu, ale również swoistą kropkę nad „i” stylizacji. Kolorowe tatuaże są też bardziej ekspresyjne i przez to traktowane jako sztuka sama w sobie, czy też siła wyrazu. Poprzez taką formę tatuowania można też wyrazić uczucia, czy też ekspresję. Za pomocą kolorowego tuszu podkreśla się nawet dodatki, czy małe detale, które w ten sposób stają się bardziej widoczne. Nawet tatuaż niewielkiego rozmiaru bardziej się wyróżnia i tak naprawdę trudno go nie zauważyć. Ale żeby nie było tak kolorowo, to należy też wiedzieć, że kolorowe tatuaże mają wady. A mianowicie blakną. Oczywiście dużą rolę ma tutaj właściwa pielęgnacja, ale mimo wszystko trzeba się liczyć z tym, że po jakimś czasie kolory nie będą już tak wyraziste, co ma szczególnie duże znaczenie jeżeli stawiamy na styl japoński.

tatuaż klasyczny

Białe tatuaże – hit czy kit?

Swego rodzaju nowością są białe tatuaże. Jak można się domyślić są one zdecydowanie mniej widoczne. Można wręcz rzec, że stanowią minimalistyczną dekorację ciała. Takie tatuaże sprawdzają się dla osób, które chcą ozdobić swoje ciało, ale nie mogą wybrać np. czarnego tatuażu, gdyż nie jest to mile widziane w ich pracy. Białe tatuaże są jednak droższe, o około 20% procent, gdyż czas tatuowania jest dłuższy. Istnieje forma odmiany białego tatuażu, który można określić mianem tatuaży dla imprezowiczów, gdyż ma on właściwości fluorescencyjne, zatem świeci w nocy. Jednak czy warto wykonać taki tatuaż? Tutaj nie można jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż nie do końca wiadomo, czy tusz o tych właściwościach jest bezpieczny dla zdrowia. W przypadku białych tatuaży trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie, że jeżeli linie są zbyt blisko siebie wytatuowane, to efekt może prezentować się niczym blizna.

Tatuaże są modne, a jednocześnie dają możliwość wyrażenia siebie i swojej osobowości. Oczywiście przed ich wykonaniem należy dokładnie się zastanowić, aby nie żałować, gdyż usuwanie tatuaży jest nie tylko drogie, ale też bolesne. Tatuaże mogą być wykonywane w różnych stylach, ale i kolorach. Tutaj kluczowe znaczenie ma też wiedza o tym, że tatuaż może po latach blaknąć, stąd również jego pielęgnacja ma bardzo duże znaczenie. Ostatnią rzeczą, o której trzeba pamiętać jest wybór odpowiedniego salonu tatuażu, gdzie pracują artyści, a nie amatorzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ