Skuteczne zabiegi medycyny estetycznej

0
1774
Skuteczne zabiegi medycyny estetycznej

Wielu osobom medycyna estetyczna kojarzy się z zabiegami typu wypełnienia (botoks, kwas hialuronowy) czy z depilacją laserową. I faktycznie jest to ogromny dział medycyny estetycznej, jednak dziś wśród tych najbardziej znanych i popularnych zabiegów, znajdziemy też niezwykle innowacyjne, nowoczesne terapie, które szturmem zdobywają rynek beauty.

Botulina i kwas hialuronowe – najlepsze na zmarszczki

 Toksyna botulinowa i kwas hialuronowy to niezwykle znane, dobrze przebadane substancje, które są bardzo popularne w zabiegach medycyny estetycznej. Każda z nich wykazuje inne właściwości na skórę. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, z kolei toksyna botulinowa, pozyskiwana jest sztucznie (nie występuje ona w ludzkim organizmie). Substancje te różnią się też pod względem zastosowania, bo kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za wygładzanie zmarszczek statycznych (tych, które pozostają na skórze twarzy), zaś toksyna botulinowa odpowiada za wygładzanie zmarszczek mimicznych twarzy.

Fenomen laseroterapii

 Większość gabinetów medycyny estetycznej w swojej ofercie ma bardzo rozbudowane zabiegi oparte na laseroterapii np. specjaliści z kliniki https://proskinclinic.pl/. Choć prym wśród nich nadal wiedzie depilacja laserowa, którą wykorzystuje się do usuwania zbędnego owłosienia (ciała i twarzy), to wśród zabiegów medycyny estetycznej wymienia się także lasery na twarz. Różnego rodzaju lasery pozwalają na skuteczną walkę np. z trądzikiem, przebarwieniami. Są też niezwykle pomocne w zamykaniu naczynek czy eliminowaniu rumienia skóry. Co więcej, lasery ujędrniają skórę, eliminują przebarwienia. Nic więc dziwnego, że są tak popularne.

Tradycyjne metody to nie wszystko

 Medycyna estetyczna wykorzystuje też inne, różnorodne zabiegi, takie jak np. peelingi czy mezoterapia. Bardzo popularne są również zabieg oparte na ostrzykiwaniu wybranych partii ciała (np. miejsca dotknięte cellulitem) specjalnymi substancjami, które wstrzykiwane pod skórę już nawet w ciągu miesiąca pomogą rozwiązać uporczywe i wyjątkowo nieestetyczne problemy związane z cellulitem. Medycyna estetyczna jest niezwykle popularna, ponieważ efekty działania większości zabiegów widoczne są już w krótkim czasie po ich zastosowaniu. To też argument, który najczęściej przekonuje panie i panów do skorzystania z zabiegów. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej gamy zabiegów poprawiających stan skóry i ulepszających nasz wygląd!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ