Życie w zgodzie z naturą. Czy jest tanie, proste i zdrowe?

0
3057
Życie w zgodzie z naturą. Czy jest tanie, proste i zdrowe?

Na początek chyba warto by było wyjaśnić, co oznacza życie w zgodzie z naturą, bo mimo tego, że coraz częściej o tym słyszymy, to nie każdy musi wiedzieć, o co dokładniej chodzi. A więc pod życiem w zgodzie z naturą kryje się przedsięwzięcie mające na celu wykorzystanie wszystkich dostępnych środków w celu ochrony środowiska oraz stworzeń w nim żyjących. Wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że wskutek naszych działań, planeta stopniowo ulega zniszczeniu. Główną przyczyną tego jest wytwarzanie produktu ubocznego w postaci miliardów substancji toksycznych naszego coraz to nowocześniejszego i lepszego życia.

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie i całe szczęście wraz z nią rośnie poziom wiedzy i możliwości, które można wykorzystać właśnie w ochronie środowiska. \

Wprowadzono między innymi segregację śmieci, dzięki czemu niektóre surowce można ponownie przetworzyć. Wyprodukowano także silniki hybrydowe i coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodów w nie wyposażone. Również w przemyśle energetycznym widać zmiany, zaczęto wykorzystywać alternatywne źródło energii. Wszystko po to, by zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery oraz uchronić środowisko przed całkowitym zniszczenie wskutek negatywnych efektów naszego działania, oraz funkcjonowania.

Jak to wygląda z perspektywy kosztów i naszego zdrowia?

Chyba zgodzicie się ze mną, że nasza planeta jest ważna, ale ludzie również odgrywają istotną funkcję. Nie możemy przecież narażać i poświęcać swojego zdrowia tylko po to, by ochronić środowisko. I z całą pewnością tego nie zrobimy… A wiecie dlaczego? Ponieważ żyjąc w zgodzie z naturą, możemy znacznie polepszyć nasze zdrowie. Wystarczy tylko zwiększyć swoją aktywność fizyczną, a zmniejszyć styczność z promieniowaniem, któremu bezustannie ulegamy, używając urządzeń elektronicznych. Co więcej, jeśli zaczniemy lepiej się odżywiać, zrezygnujemy z wysoko przetworzonych produktów i zamienimy je na produkty ekologiczne, a także rzucimy palenie, to gwarantuję, że przyniesie nam to same korzyści. Zaczniemy cieszyć się lepszym zdrowiem, a wtedy będziemy prowadzić szczęśliwe życie, bo przecież zdrowie powinno być dla nas najważniejsze.

To wszystko wygląda kolorowo i pewnie niektórzy z Was zaczęli nawet rozmyślać, jak by to było żyć sobie w zgodzie z naturą. Niestety mimo takiego pięknego scenariusza, może przyjść rozczarowanie, bo nagle pojawia się przeszkoda w postaci wysokich kosztów. Nie wiem, czy robiliście rozeznanie w produktach i materiałach ekologicznych, ale musicie wiedzieć, że z natury są one bardzo drogie i tylko nieliczni są w stanie ponieść tak wysokie koszta. Cena silnika hybrydowego, czy baterii słonecznych przewyższa kilkukrotnie alternatywne produkty o podobnych właściwościach. Jednak patrząc na to z drugiej strony, zakup ekologicznych produktów i materiałów to inwestycja, która z biegiem czasu nam się zwróci.

Bardzo dobrym przykładem jest zmniejszenie temperatury powietrza w domu, który w sumie wyjdzie na korzyść, ponieważ możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy i jednocześnie zmniejszamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery. To samo tyczy się brania prysznica zamiast kąpieli, czy wykorzystania zmywarki zamiast ręcznego mycia naczyń, gdzie zużywamy o wiele mniej wody. Znów mamy szansę przyciąć miesięczne koszty, a odłożone pieniądze możemy przeznaczyć na zakup kolejnych produktów, które pomogą nam być bardziej przyjaznymi środowisku.

Życie w zgodzie z naturą. Czy jest tanie, proste i zdrowe?

Docieranie do różnych miejsc pieszo lub rowerem również przyniesie wiele korzyści, nie dość, że poprawi naszą kondycję, to jeszcze pozwala obniżyć koszta związane z paliwem.

Z pewnością właśnie aspekt kosztów może budzić wiele kontrowersji i przyczyni się do tego, że wiele osób długo będzie rozważało, czy zacząć żyć w zgodzie naturą. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę zalety, jakie ze sobą niosą zmiany, to większość z nas przestanie zwracać w końcu na nie uwagę i faktycznie zaczniemy żyć w zgodzie z naturą. Jest to dla nas przede wszystkim opłacalne, a po drugie chronimy naszą planetę.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ