Woda różana- znakomite właściwości

0
2571
Woda różana- znakomite właściwości

Doszukując się w historii momentu, w którym zaczęto wprowadzać kosmetyki, będące obecnie jednym z najczęściej i najchętniej kupowanych produktów na świecie trzeba by było cofnąć się do Starożytnego Egiptu. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim kosmetyki naturalne, gdyż to właśnie od nich się wszystko zaczęło. Zarazem najstarszym, jak i najlepszym kosmetykiem naturalnym, który nadaje się do pielęgnacji twarzy jest woda różana. Stosowały ją między innymi mieszkanki Persji, Bułgarii, Grecji, Egiptu oraz Rzymu. Nawet sama Kleopatra stosowała wodę różaną i doceniła jej chłodzące oraz kojące właściwości. Mimo upływu wieków, sprawdza się tak samo jak dawniej.

Czym jest woda różana?

Wodę różaną otrzymujemy w procesie destylacji płatków róży. Tak naprawdę jest ona produktem ubocznym, który otrzymujemy przy wytwarzaniu olejku różanego. Oszacowano, że aby otrzymać kg ekstraktu z płatków róży potrzebne jest prawie 5 ton kwiatów. Do produkcji wody różanej używa się różnych odmian róży, w tym między innymi Rosa Damascena, Rosa Centfolia oraz Callica. Całe szczęście sami nie musimy jej wytwarzać. W wielu sklepach z kosmetykami i aptekach można kupić gotowe preparaty wody różanej.

Wodę różaną powinno się trzymać w lodówce. Najlepiej stosować ją jako tonik – rano orzeźwimy w ten sposób cerę, zaś wieczorem oczyścimy twarz z zanieczyszczeń. Nie potrzebujemy jej dużo, wystarczy zwilżyć wacik lub nalać na wewnętrzną stronę dłoni, a następnie rozcierając masować skórę twarzy.

Aby woda różana przyniosła nam widoczne efekty, musi być stu procentowa, bez żadnych wspomagaczy. Czystą wodę różaną otrzymamy tylko dzięki niepryskanym płatkom w procesie destylacji parowej. Bardzo łatwo ją poznać, ponieważ czysta woda różana wyróżnia się charakterystycznym zapachem i smakiem. Jeśli chcemy mieć pewność, że w nasze ręce trafił odpowiedni produkt, lepiej zakupy robić u godnych zaufania producentów, którzy posiadają certyfikaty

Wykazano że woda różana ma bardzo wiele dobroczynne właściwości. Przede wszystkim jest źródłem przeciwutleniaczy oraz flawonoidów ( w tym między innymi kwercyny), w którym zawdzięczamy dobrą ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Swoim składzie mają również garbniki które działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz ściągająco. Ponadto płatki z których produkuje się kosmetyk posiadają w swoim składzie wiele witamin z grupy B, witaminę A, C, D i E.

Właściwości i zastosowanie wody różanej

Warto wiedzieć że woda różana znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce, jak i w kuchni. wyróżnia się właściwościami prozdrowotnymi. Jeśli zaczniemy ją regularnie stosować pomoże nam złagodzić bóle głowy uspokoić nerwy oraz poprawić samopoczucie. Woda różana nadaje się również do inhalacji i dzięki niej można wyregulować pracę mięśnia sercowego oraz poprawić pracę systemu odpornościowego. Okład z wody różanej może działać kojąco na zmęczone oczy. Ze względu na jej właściwości antybakteryjne nadaje się także do wykorzystania w trakcie przeziębienia oraz anginy, można z nich przygotowywać płukanki do ust i gardła. To także niezastąpiony składnik kosmetyków do pielęgnacji twarzy.

Woda różana- znakomite właściwości

Mogą go używać wszyscy, ponieważ nadaje się do każdego rodzaju cery, a w szczególności do suchej, naczynkowej, tłustej i z tendencją do powstawania trądziku (w tym także trądziku różowatego). Dzięki regularnym stosowaniu wody różanej można przywrócić właściwe pH skóry, poprawić jej kolory, zmniejszyć pory i ją nawilżyć. Wykazano także że wpływa korzystnie na kondycję włosów.

Ze względu na swoje właściwości, znana od wieków woda różana budzi bardzo wielkie zainteresowanie. Nie potrzebuje nawet zbyt głośnej reklamy, bo o jej walorach i skuteczności przekonało się już bardzo dużo ludzi, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest to jeden z najlepszych kosmetyków, jakie mamy dostępne na rynku. Spośród innych wyróżnia się szerokim zakresem działania oraz wyjątkowym zapachem. Dzięki wodzie różanej choć przez chwilę możemy poczuć się jak Kleopatra oraz inni mieszkańcy znad Nilu.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ