Wypadanie włosów po ciąży – jak temu zapobiec?

0
1680
Wypadanie włosów po ciąży

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym po porodzie mierzą się niemal wszystkie kobiety. Mimo że jest to naturalny proces, może przysporzyć wielu trosk. Jak więc skutecznie walczyć z tą przypadłością? Jak wzmocnić włosy po urodzeniu dziecka? 

Włosy wypadają nam każdego dnia. I chociaż przeważnie w ogóle nie zwracamy na to uwagi, to tracimy ich około 100 w ciągu doby. Jest to zupełnie naturalny proces. Problem zaczyna się wtedy, gdy włosy wypadają w znacznie większej ilości. Z tą przypadłością borykają się niestety niemal wszystkie świeżo upieczone mamy. Wypadanie włosów po ciąży jest bowiem rzeczą niezwykle powszechną. Nie oznacza to jednak, że nie wzbudza niepokoju. Wręcz przeciwnie. Nadmierna utrata włosów jest dokuczliwa i bywa często również powodem do powstania kompleksów. Na szczęście istnieją różne sposoby, które pomogą nam wzmocnić włosy. Jakie witaminy dla kobiet karmiących warto stosować? Czy właściwa pielęgnacja może zmniejszyć wypadanie włosów?

Dlaczego po ciąży włosy wypadają?

Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami. W zwykłych okolicznościach wpływ ma na to między innymi niewłaściwa dieta, stres, czy różnego rodzaju choroby. Nic więc dziwnego, że wzmożone wypadanie włosów po ciąży powoduje przeważnie tak duże obawy. W tym przypadku źródło problemu leży natomiast przeważnie zupełnie w innym miejscu. Za wypadanie włosów po porodzie odpowiedzialne są bowiem hormony, a dokładniej mówiąc, estrogen. W trakcie ciąży jego poziom jest bardzo wysoki, w związku z czym włosy są wtedy bardziej lśniące i mocne. Po urodzeniu natomiast gwałtownie spada, co przyczynia się między innymi właśnie do ich przerzedzenia. Hormony potrzebują wtedy trochę czasu, by się ustabilizować. Zazwyczaj więc po 3-4 miesiącach wszystko wraca do normy. Jeśli jednak problem się utrzymuje, jego przyczyną może być karmienie piersią lub niedobory witamin i minerałów.

Skuteczne sposoby na wypadanie włosów po ciąży

Jeśli wypadanie włosów po ciąży jest rzeczywiście nadmierne i ma wpływ na nasz codzienny komfort i samopoczucie, to warto zacząć walczyć z tym problemem. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na wzmocnienie i aktywację cebulek, jest dostarczenie im odpowiednich składników ”od wewnątrz”. Obecnie w aptekach znajdziemy wiele przeznaczonych do tego suplementów diety. Zawierają one składniki odpowiedzialne za wzmocnienie, odżywianie, poprawę kondycji i stymulacje wzrostu włosów. Warto jednak pamiętać, by wybierać jedynie specjalne witaminy dla kobiet karmiących. Są one bezpieczne zarówno dla mam, jak i maluszka, gdyż ich skład został dobrany właśnie z tą myślą. Jednocześnie, zanim kupimy dany suplement, najlepiej, jeśli skonsultujemy to z lekarzem lub farmaceutą.

Regularne przyjmowanie suplementów diety przynosi zwykle świetne rezultaty. Włosy stają się bardziej gęste i odzyskują dawny blask. Warto jednak mieć na uwadze, że witaminy dla kobiet karmiących, tak jak i wszystkie inne preparaty tego typu potrzebują czasu, aby zadziałać. Pierwsze efekty pojawiają się zwykle po około miesiącu.

Pielęgnacja włosów po ciąży

Codzienna pielęgnacja ma spory wpływ na kondycję naszych włosów. Jednak, czy zastosowanie odpowiednich kosmetyków zatrzyma wypadanie włosów po porodzie? Niestety raczej na to liczyć nie powinnyśmy. Wszelkie preparaty tego typu działają bowiem jedynie na powierzchnię włosów. Nie wzmacniają cebulek, a tym bardziej nie stymulują ich do wzrostu. Pamiętajmy jednak, by po ciąży traktować włosy szczególnie delikatnie i rozważnie. Dobrze im zrobi odstawienie obciążających kosmetyków z silikonami oraz wysuszających produktów do stylizacji.

Pielęgnacja włosów po ciąży

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ