Czym jest maseczka ffp2?

0
3966
Czym jest maseczka ffp2

Patrząc na różne rodzaje maseczek występujących w sklepach i aptekach, szybko dostrzeżesz, że występują one głównie w swoich dwóch podstawowych odmianach. Najczęściej spotykane i zarazem najczęściej wybierane przez klientów są maski ffp2 oraz maski ffp3. Nie jest to jednak jedno i to samo. Różnią się one kilkoma cechami, tyczącymi się przede wszystkim samej filtracji. Każda z tych dwóch masek w nieco inny sposób zabezpieczy cię przed zakażeniem. Każda z nich jest też kierowana do pewnej specyficznej i jasno określonej grupy osób.

Oba te typy masek używane są jednak w jednym celu. Mają one chronić twoje drogi oddechowe przez negatywnymi cząstkami, które mogą występować w otaczającym cię powietrzu. Nie dopuszczają do tego, by cząstki te przedostawały się wraz z wdychanym powietrzem do twojego układu oddechowego. A stanowią one poważne zagrożenie dla zdrowia, z czego powinieneś już zdawać sobie sprawę. Zanim jeszcze doszło do rozwinięcia się pandemii, takie maski były noszone wyłącznie przez ludzi pracujących w miejscach narażających ich na kontakt z dymem, pyłem czy innymi niekorzystnymi aerozolami.

Dziś natomiast maski filtrujące mają służyć ograniczeniu transmisji koronawirusa. Nie chronią one wyłącznie ciebie samego. Zabezpieczają także tych ludzi, z którymi masz kontakt na co dzień i to niekoniecznie bezpośredni. Maska ffp2 sprawia, że wirusy i bakterie, które mogą występować w twoim organizmie, nie przedostają się do otoczenia w momencie wydmuchiwania przez ciebie powietrza. Nie jesteś więc w stanie nikogo zarazić, jeżeli tylko osłaniasz twarz porządnym i jakościowym zabezpieczeniem. Pamiętaj, że wirus może utrzymywać się w powietrzu nawet przez kilka czy kilkanaście minut. Jeżeli więc z własnej woli rezygnujesz z noszenia maseczki, sam stajesz się poważnym zagrożeniem dla innych ludzi, czego na pewno byś nie chciał.

Maska typu ffp2 z https://www.lento.pl/maski-ffp2.html zagwarantuje ci optymalną filtrację powietrza, a ponadto okaże się bardzo wygodna do noszenia. Jej ściśle przylegająca do twarzy konstrukcja na pewno nie wywoła u ciebie żadnego dyskomfortu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ