Wybielanie zębów – co warto wiedzieć przed wizytą u stomatologa?

0
1065
Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to zabieg chętnie wybierany przez wielu mieszkańców naszego kraju. Jak dobrze wiemy, od jakości naszego uzębienia zależeć będzie między innymi nasza prezencja – sposób, w który odbierają nas inne osoby. Im jaśniejszy uśmiech, tym lepsze będzie wywoływać wrażenie. Dlatego śnieżnie białe szkliwo to marzenie wielu osób. Na szczęście, technologia dentystyczna w ciągu ostatnich lat posunęła się na tyle do przodu, że mamy do wyboru rozmaite metody wybielania zębów o różnej skuteczności i różnej cenie. Poniżej podpowiadamy – gdzie i jak szukać pomocy w wybielaniu zębów.

Dlaczego zęby mają różne odcienie?

Przebarwienia na zębach mogą powstawać w najróżniejszych sposób oraz pod wpływem różnych czynników. Najczęściej, mają one postać plam złożonych z nagromadzonych barwników, które kondensują się na powierzchni szkliwa. Przyczyna przebarwionego szkliwa może być różna – zarówno choroby przewlekłe, choroby ogólne, choroby genetyczne, jak i zaburzenia pracy poszczególnych narządów w naszym organizmie – jak choćby trzustki.

Ponadto, również niektóre elementy naszego stylu życia mogą doprowadzić do powstania przebarwień na zębach. Mowa o między innymi niezdrowej diecie, nadmiernym przyjmowaniu leków, lub spożywaniu niektórych napojów. Do tych ostatnich zalicza się przede wszystkim kawa, herbata, czerwone wino, napary ziołowe oraz niektóre soki owocowe. Również tytoń może powodować niepożądane odbarwienia.

Wybielanie zębów Warszawa – gdzie najlepiej?

Osobom poszukującym skutecznego wybielania zębów w Warszawie, polecamy metodę oferowaną przez Med Essence, dostępną pod adresem: https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/wybielanie/. Jest ona stosunkowo szybka, tania (zwłaszcza w porównaniu do innych form wybielania zębów) oraz nieinwazyjna. Chodzi oczywiście o wybielanie zębów metodą nakładkową.

Polega ona na pobraniu wycisków poszczególnych zębów, a następnie wytworzeniu specjalnych nakładek na ich podstawie. Są to nakładki wykonane z przezroczystej folii, które idealnie wpasowują się w kształt zęba. Nakładki nosi się od 30 do 120 minut dziennie, przez okres od pół do nawet całego miesiąca. Przed nałożeniem nakładki, należy wypełnić je specjalnym, uzyskanym od stomatologa, środkiem do wybielania.

Zdecydowaną zaletą tej metody jest fakt, że większość działań przeprowadzamy sami – we własnym zaciszu domowym. Ponadto, jest ona idealna dla osób o wrażliwym uzębieniu lub dziąsłach. Aplikowany płyn jest stosunkowo delikatny i przyjazny dla środowiska jamy ustnej.

Wybielanie zębów Warszawa – inne dostępne metody

Oczywiście, istnieją również inne metody wybielania zębów. Do chętnie stosowanych należy metoda wykorzystująca nadtlenek wodoru o wysokim stężeniu. Jest to metoda dająca szybko widoczne efekty, jednak nie zawsze działa – zwłaszcza w przypadku osób ze szkliwem odpornym na wybielanie. Jej zdecydowaną zaletą jest natomiast szybko uzyskiwany efekt.

Na początku, stomatolog ocenia stan szkliwa i jego kolor, oczyszcza jego powierzchnie oraz zabezpiecza dziąsła. Następnie nakłada preparat wybielający, który pozostaje na zębach przez okres ok. 20 minut. Po tym czasie preparat jest usuwany i w razie potrzeby – aplikowany ponownie (maksymalnie czterokrotnie). Po wykonaniu tego zabiegu pacjenci powinni stosować specjalną dietę zabezpieczającą przed nawrotem osadu – tak zwaną „białą dietę” pozbawioną obecności potraw i napojów barwiących.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ