Tape on to ulubiona metoda przedłużania włosów przez Polki

0
1194
Tape on

Dla wielu kobiet ich atrybutem kobiecości są długie, lśniące i mocne włosy. Nie zawsze jest to możliwe do wykonania z uwagi chociażby na fakt, że niektóre z nas są posiadaczkami dość rzadkich włosów. Innym razem nie jesteśmy na tyle cierpliwe, aby czekać na upragnioną długość. Z pomocą przychodzi więc przedłużanie włosów, które staje się coraz bardziej popularne. Co więcej, powstaje wiele nowych metod z pomocą których efekt jest szybko osiągnięty i długo się utrzymuje. Mowa między innymi o przedłużaniu włosów metodą kanapkową, najczęściej wybieraną przez Polki. Na czym polega jej fenomen? Podpowiadamy.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową – na czym polega?

Metoda kanapkowa zwana także jako włosy na taśmie lub tape on polega na tym, że pasma włosów są doczepiane tuż przy skórze głowy za pomocą silikonowej taśmy. Jest ona zupełnie niezauważalna i niewyczuwalna, a doczepione włosy prezentują się bardzo naturalnie. Co ważne, nie obciążają one naturalnych, z uwagi na to, że wykorzystane w nich taśmy są bardzo elastycznie. Przekłada się to też na to, że swobodnie możemy układać oraz modelować włosy. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że możemy wykorzystywać do tego zarówno suszarkę, jak i prostownicę czy też lokówkę. Ważne jest jednak to, aby inwestować w dobrej jakości włosy, jak również na to czy przy zabiegu stosowany jest mocny klej na taśmach. Te czynniki bardzo wpływają nie tylko na komfort, ale także ogólny efekt wizualny oraz trwałość zabiegu.

Jak często powtarzać zabieg przedłużania włosów metodą kanapkową?

Przedłużanie włosów metodą kanapkową warto jest powtarzać w odstępie czasu mniej więcej od dwóch do czterech tygodni. Jeśli tego nie zrobimy istnieje ryzyko, że doczepione będą znacznie się odróżniać z uwagi na fakt, że wraz ze wzrostem włosów, silikonowa taśma zacznie się oddalać od skóry głowy. Konieczne jest więc to, aby ją zdjąć, a następnie odpowiednio oczyścić i ponownie przykleić. Nie trzeba jednak martwić się o dodatkowe koszty. Włosy na taśmie są bardzo praktyczne – z powodzeniem można je przyklejać nawet do pięciu razy.

Pielęgnacja włosów przedłużanych na taśmie

Pielęgnacja włosów jest bardzo ważna, także tych doczepianych. Do ich czesania warto używać specjalnie do tego przeznaczonej szczotki, która nie tylko dobrze je wyczesze, ale również nie będzie inwazyjna dla taśm. Mówiąc o pielęgnacji włosów tape on bardzo ważne jest zadbanie o ich odpowiednie nawilżenie, ponieważ nie otrzymują one naturalnego od skóry głowy. Zarówno do mycia, jak i pielęgnacji doczepianych włosów można stosować kosmetyki po które sięgamy na co dzień, ale zdecydowanie lepszym działaniem będzie postawienie na specjalny szampon do włosów tape on, jak również odżywkę. Tego rodzaju specyfiki zawierają niezbędne składniki odżywcze, które zapewnią ich kompleksową pielęgnację, a tym samym, utrzymanie ich w dobrej kondycji.

Dla kogo dedykowana jest metoda kanapkowa?

Do przedłużania włosów na taśmę stosuje się pasma o długościach o 25, 40 oraz 50 cm. Są one idealną bazą dla stylisty, która umożliwia mu zarówno przedłużenie, jak i zagęszczenie naturalnych włosów. Aby móc więc skorzystać z metody kanapkowej nasze włosy, licząc od czubka głowy, nie powinny więc być krótsze niż 15 centymetrów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ