Powiększanie i modelowanie ust. Nadaj ustom nowy kształt!

0
1864
Powiększanie i modelowanie ust. Nadaj ustom nowy kształt!

Twoje usta są dość cienkie lub asymetryczne? Chcesz, aby miały większą objętość? W takim przypadku postaw na zabieg ich modelowania i powiększania.

Coraz więcej kobiet decyduje się na modelowanie i powiększanie ust w gabinetach medycyny estetycznej. To zabieg, który pozwala na nadanie im atrakcyjnego wyglądu poprzez zmianę ich objętości oraz kształtu. Efekt widoczny jest praktycznie od razu i utrzymuje się nawet przez rok. Następnie procedurę można wykonać ponownie. Jest szybka i bezpieczna – nie powoduje ryzyka pojawienia się poważnych skutków ubocznych, gdy prowadzona jest przez specjalistę.

Obecnie procedura ta jest dostępna w wielu gabinetach medycyny estetycznej, także w mieście Kraków, gdzie prowadzi ją Instytut Bielenda.

Na czym polega zabieg korekcji ust?

Powiększanie i modelowanie ust to zabieg, którego głównym celem jest zmiana wyglądu wargi górnej oraz dolnej i okolicy ust. Dodatkowo można również uzyskać efekt odmłodzenia – redukcję drobnych zmarszczek, poprawę nawilżenia.

Do zabiegu stosowany jest kwas hialuronowy. To jeden z najczęściej używanych związków w medycynie estetycznej. Jest on naturalnie występującym w skórze polisacharydem – wielocukrem, którego zadaniem jest przyciąganie cząsteczek wody. To właśnie kwas hialuronowy odpowiada za młody wygląd skóry – jej jędrność, sprężystości, brak zmarszczek.

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest między innymi do wypełniania zmarszczek, podnoszenia owalu twarzy, ale również sprawdza się jako sposób na powiększanie ust i modelowanie ust. Działa wtedy jak wypełniacz, który umożliwia korygowanie wyglądu tkanek.

Jakich rezultatów można oczekiwać?

Zabieg polegający na modelowaniu i powiększaniu ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego daje bardzo dobre rezultaty bez pojawienia się wysokiego ryzyka skutków ubocznych.

Specjalista może uzyskać wtedy rezultaty odpowiadające indywidualnym oczekiwaniom klientki, by jej usta mogły nie tylko być większe, lecz również wolne od niedoskonałości, które mogą być także przyczyną kompleksów.

Efekty zabiegu:

  • powiększenie ust
  • redukcja asymetrii między wargami
  • zaakcentowanie konturów ust
  • podniesienie opadających kącików
  • podniesienie rynienki przynosowej
  • wygładzenie zmarszczek wokół ust – zmarszczek palacza
  • lepsze nawilżenie ust

Jak wygląda zabieg modelowania i powiększania ust?

Zabieg jak modelowanie ust oraz ich powiększanie kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu tego preparatu w odpowiedniej ilości w wyznaczone punkty. Wypełniacz wprowadzany jest wtedy z użyciem bardzo cienkich igieł połączonych ze strzykawkami albo kaniuli.

Jako że powiększanie ust jest dość bolesne, ponieważ zabieg prowadzony jest w bardzo wrażliwej okolicy, konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Najczęściej wykorzystuje się wtedy znieczulenie podobne do tego podawanego w gabinecie dentystycznym. Można także zastosować znieczulenie w formie maści nakładanej na obszar zabiegowy.

Cały zabieg trwa zazwyczaj około 15-20 minut, ale jeżeli wymagane jest dodatkowe znieczulenie, może on przedłużyć się do około godziny.

Rezultaty procedury są widoczne od razu, dlatego też klientka nie musi czekać na to, aż będą one zauważalne. Pełen wynik procedury można zobaczyć po paru dniach, gdy opuchlizna i miejscowe zasinienia oraz krwiaki, które mogą powstać po zabiegu, zanikają. Niekiedy konieczne jest dokonanie poprawek – wykonuje się je po około 2 tygodniach.

Jak długo utrzymują się efekty?

Atutem zabiegu jak powiększanie ust i ich modelowanie jest trwałość uzyskanego efektu. Najczęściej jest on widoczny przez okres od 6 do nawet 12 miesięcy. Czas ten jest zależny od wielu czynników, między innymi od rodzaju skóry, wieku pacjenta czy jego trybu życia.

Jeżeli zatem wąskie, małe czy asymetryczne usta są Twoim kompleksem, wybierz powiększanie i modelowanie ust w gabinecie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ