Pielęgnacja skóry wrażliwej

0
1113
Pielęgnacja skóry wrażliwej

Codzienna pielęgnacja jest dla nas bardzo ważna. Jest to przeważnie przestrzegane przez kobiety, lecz mężczyźni również nie powinni tego lekceważyć. Należy dbać o nasze ciało, skórę stosując różnego rodzaju kremy, olejki czy balsamy.

Odpowiednia skóra to skóra nawilżona. Przede wszystkim musimy się zastanowić jaki typ skóry osobiście posiadamy. Może ona być normalna, sucha lub bardzo sucha, tłusta lub mieszana. Będzie to pomocne w wyborze idealnego typu kremu. Często występującą przypadłością jest skóra wrażliwa. Jest to mocno uciążliwe dla ludzi, którzy ją posiadają, muszą oni się borykać z zaczerwienieniem, swędzeniem, napięciem a nawet lekkim  opuchnięciem skóry. Jest ona również mocno wrażliwa na wahania temperatury lub wiatr. Podstawy pielęgnacji wrażliwej skóry to przede wszystkim jej poprawne mycie, przy użyciu środków, które nie spowodują dodatkowych podrażnień. W następnej kolejności należy pamiętać o odpowiednik toniku oraz kremie.

Jak pielęgnować skórę wrażliwą?

Pielęgnacja skóry wrażliwej jest często bardzo wymagająca, trzeba mocno uważać, aby któryś ze  składników znajdujących się w preparatach, których używamy, nie podrażnił naszej skóry. W dzisiejszych czasach ludzie mocno dbają o swoją urodę. Nie jest to niczym dziwnym, gdyż teraz bardzo mocno stawia się na wygląd, wszystko musi być ładne i miłe dla oka. Gdy widzimy reklamy w telewizji, ludzie tam są piękni i idealni, ładna uroda jest nam wpajana na każdym kroku.

Z jednej strony powoduje to pozytywne skutki, ponieważ ludzie, chcąc dorównać panującym trendom dbają o swój wygląd, a co za tym idzie, również o zdrowie. Z drugiej strony natomiast, niektórzy ludzie mimo ogromnych starań, mogą za tym nie nadążyć i nie będą wyglądać tak jakby tego oczekiwali, co może wprawić ich w nie małe kompleksy. Jest to problem głównie wśród młodzieży, ludzie w takim wieku nie mają jeszcze dobrze wyrobionego własnego zdania oraz nie są tak odporni na krytykę. Kierują się zdaniem innych oraz za  bardzo biorą do siebie niektóre słowa. Należy zatem uświadamiać młode osoby, że trzeba dbać o pielęgnację swojego ciała, lecz nie jest to najważniejszą naszą cechą i robimy to głównie dla zdrowia naszej skóry, abyśmy czuli się bardziej komfortowo, niż dla samego wyglądu, który jest  kwestią drugoplanową. Oczywiście wygląd również jest ważny, szczególnie w czasach dojrzewania, gdy poszukujemy naszej drugiej połówki i chcemy się jej podobać zarówno fizycznie jak i mentalnie. Trzeba jednak pamiętać, że to charakter powinien  odgrywać główną rolę. Dbajmy o naszą urodę, lecz nie popadajmy w skrajność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ