Nasiona konopi – zastosowanie

0
1076
Nasiona konopi

Konopie istnieją od tysięcy lat. Wykorzystywane są w medycynie, przemyśle oraz do karmienia zwierząt. Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie nasion konopi.

Kolekcjonowanie nasion konopi

Zbieranie nasion konopi jest zabawne i ekscytujące. Nie spowoduje to, że jakikolwiek gatunek zostanie utracony. Istnieje wiele odmian tych nasion, a każda z nich będzie inna. Aby stale powiększać swoją kolekcję różnych gatunków genetycznych, zawsze możesz zebrać więcej.

Ponieważ jego kod genetyczny został zachowany, dana odmiana konopi może być zachowana.

Nasiona konopi jako pokarm dla ptaków

Nasiona konopi mogą być świetnym sposobem na jedzenie nasion konopi przez papugi i kanarki. Ptaki te uwielbiają nasiona konopi, prawdopodobnie dlatego, że są one bogate w składniki odżywcze.

Nasiona konopi jako przynęta dla ryb

Nasiona konopi to świetny sposób na zwabienie ryb. Złowią je liny, amury, płocie, brzany i karpie. Nasiona konopi są ulubionym pokarmem ryb. Ta metoda wapnowania ryb jest bardzo polecana przez wszystkich wędkarzy. Zobaczysz niesamowite rezultaty.

Jak zrobić taką zanętę z nasion konopi? Należy dodać nasiona konopi do wody w stosunku 1:4. Mieszanka powinna być przechowywana w tym stanie przez 24 godziny. Namoczone nasiona należy doprowadzić do wrzenia, a następnie gotować przez co najmniej pół godziny. Po pewnym czasie nasiona konopi pękną i pojawią się białe kiełki. To właśnie wtedy można mieć pewność, że zanęta została przygotowana. Zawartość należy wtedy odcedzić i przepłukać zimną wodą. Woda z gotowania może być jeszcze wykorzystana do rozpuszczenia zanęty. Te większe nasiona mogą być używane jako przynęta same w sobie. Mniejsze, pogniecione lub zmienione nasiona można dodać do przynęty. Wędkarze robią zanętę od dawna, a teraz znajdują własne metody jej przygotowania.

Nasiona konopi – składniki odżywcze

Nasiona konopi oferują wiele korzyści odżywczych dla ludzi, zwierząt i ptaków. Warto skorzystać z ich dobrodziejstw. Mają wysoką zawartość białka, które następnie jest bogate w magnez, mangan i cynk. Nie zawierają natomiast nasyconych kwasów tłuszczowych ani cholesterolu. W nasionach znajdziemy również witaminy B, E oraz nienasycone kwasy NNKT. Więcej do przeczytania na http://konopny-swiat.pl

Zdrowe tłuszcze nasion konopi

Zdrowe tłuszcze mogą pomóc Ci żyć długo i zdrowo. Tłuszcze te znajdują się w nasionach konopi. Wykazano, że te niezbędne kwasy tłuszczowe przedłużają życie.

Jest tam dużo kwasu Omega-3 i Omega-6, a także białka roślinne, witaminy A i E, D oraz witaminy z grupy B. Są to antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki. Dodatkowo antyoksydanty i fitosterole mogą zmniejszać ryzyko rozwoju nowotworów, zwłaszcza raka piersi i jelita grubego, równoważyć poziom cukru i cukrzycy oraz wpływać na zdrowie i funkcjonowanie układu pokarmowego.

Nasiona konopi i DNA

Nasiona konopi są bogate w białko, które może pomóc w naprawie uszkodzeń DNA. Ponieważ zawierają zarówno albuminę, jak i edestynę, jest to możliwe. Pierwsza z nich sprawia, że tkanki są bardziej odporne, a druga jest odpowiedzialna za działanie łagodzące stres i korzyści dla układu odpornościowego nasion konopi. Edestynę również można znaleźć w nasionach konopi. Tutaj kluczową rolę odgrywają kwasy Omega-3 i Omega-6. Są one również umieszczone w odpowiednich ilościach, co pozwala na tak pozytywne działanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ