Peelingi kawowe – kosmetyki kupione w sklepie czy domowej roboty?

0
1556
domowy peeling kawowy

Peelingi kawowe mają zbawienny wpływ na Twoją skórę. Nic więc dziwnego, że powstało wiele poradników, jak samodzielnie wykonać taki kosmetyk. Czy połączenie żelu do kąpieli oraz fusów powstałych po zaparzeniu kawy wystarczy, aby dostarczyć skórze cennych składników odżywczych? Czy przepłacasz, kupując peeling kawowy w sklepie? Na te i inne pytania postaram się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule.

Zalety peelingów kawowych kupionych w sklepie

Peeling kawowy, który kupiłaś w sklepie, ma jedną zasadniczą przewagę – posiada optymalną zawartość różnorodnych środków pielęgnujących skórę. Jest także bogaty we właściwy rodzaj kawy. Do peelingu kawowego, zamiast arabiki, często dodaje się robustę – ma o wiele więcej właściwości wpływających pozytywnie na kondycję skóry. Poza tym, przed dopuszczeniem do sprzedaży jest testowany dermatologicznie, a także właściwie opisany – dlatego jesteś w stanie dokładnie skontrolować jego skład i wybrać taki preparat, który wzbudzi Twoje zaufanie. Jeśli szukasz peelingu kawowego o prostym składzie, możesz wypróbować peelingi kawowe od BodyBooma

Zalety peelingów kawowych wykonanych samodzielnie

Kosmetyki wykonane samodzielnie mają tę zaletę, że sama decydujesz o tym, co się w nich znajduje. Samodzielnie ustalasz skład, a więc jesteś pewna zalet swojego preparatu. Niestety, nawet najlepszy przepis na domowy peeling kawowy nie jest w stanie zapewnić takiego działania, jakie dają produkty kupione w sklepie. Po pierwsze dlatego, że nie masz dostępu do wszystkich witamin, mikroelementów czy składników odżywczych, które występują w profesjonalnych peelingach. Te wykonane w domu działają, ale nigdy nie będą tak skuteczne jak te stworzone w fachowych warunkach. Peelingi kawowe wykonane techniką DIY mogą być tańsze od ich sklepowych odpowiedników. 

peeling kawowy

DIY kontra peelingi tworzone przez specjalistów – jaki produkt wybrać?

O ile peelingi kawowe wykonane samodzielnie są kuszącą opcją, o tyle powinnaś wybierać produkty pochodzące z profesjonalnych źródeł. Posiadają pełniejszy skład, są przebadane, a substancje w nich zawarte niejednokrotnie są dopasowywane do potrzeb konkretnego rodzaju skóry. Kupując peeling kawowy w sklepie możesz w łatwy sposób eksperymentować – zmieniać zapachy i składy stosowanego kosmetyku, dopasowywać substancje odżywcze do potrzeb swojego ciała i tak dalej.

Peelingi kawowe ze sklepu czy DIY – podsumowanie

Peelingi kawowe, zarówno ze sklepu jak i te wykonywane ręcznie są bardzo popularne. Aby jednak kosmetyk był jak najbardziej efektywny, wybierz ten opracowany przez specjalistów. Preparat wykonany w domu może być zastępczym, stosowanym w drugiej kolejności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ