Niezbędne urządzenia do czyszczenia i dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych

0
1037
urządzenia do czyszczenia

Prowadząc salon kosmetyczny, należy szczególną uwagę przywiązywać do kwestii związanych z higieną, które są bez wątpienia jednymi z najbardziej istotnych. Pozwala klientom poczuć się bezpiecznie i komfortowo, a także świadczy o najwyższej jakości wykonywanej pracy. Dlatego też w każdym gabinecie powinny znaleźć się odpowiednie urządzenia, które umożliwią dokładne czyszczenie i sterylizację narzędzi.

Myjka ultradźwiękowa – małe i poręczne urządzenie

Pierwszym elementem wyposażenia, które może przydać się w gabinecie kosmetycznym, jest myjka ultradźwiękowa (zwana też wanienką lub płuczką). Jest to niewielkie urządzenie, które podczas swojego działania emituje ultradźwięki. Rozchodząc się w wodzie, fala dźwiękowa powodują zjawisko kawitacji, czyli powstawania maleńkich bąbelków powietrza, które mogą odrywać brud z powierzchni. Co więcej, proces ten następuje bez wykorzystania agresywnych środków chemicznych, jest szybki i skuteczny.

Myjki ultradźwiękowe wykorzystywane są w wielu miejscach, nie tylko w gabinetach kosmetycznych. Mogą być używane w laboratoriach chemicznych i biologicznych, a także przez jubilerów, którzy dzięki nim dokonują czyszczenia niektórych rodzajów biżuterii. Świetnie sprawdzają się także we wszystkich salonach tatuażu czy innych miejscach, w których istnieją narzędzia wymagająca dokładnego czyszczenia.

Jak duże są płuczki ultradźwiękowe i jaką warto wybrać do swojego salonu? Wszystko zależy od wielkości elementów, które chcesz w niej czyścić. Zazwyczaj są to małe urządzenia, jednak jeśli potrzebujesz większego, możesz znaleźć nawet takie myjki, które mieszczą w sobie 9 litrów wody.

Autoklawy medyczne i kosmetyczne

Profesjonalna sterylizacja narzędzie to kolejny krok do zachowania higieny i bezpieczeństwa klientów, pojawiających się w gabinecie kosmetycznym. Dlatego drugim, niewątpliwie koniecznym urządzeniem, które powinno się tam znaleźć, jest autoklaw, przeznaczony do dezynfekcji wyposażenia kosmetycznego i medycznego.

Autoklaw to urządzenie, które poddaje umieszczone w nim przedmioty działaniu wysokiej temperatury i ciśnienia. Dzięki temu powoduje dokładne ich oczyszczenie i zabija wszelkie drobnoustroje, które się na nich znajdują.

Nowoczesne autoklawy posiadają cały szereg rozbudowanych funkcji, pozwalających swobodnie decydować o tym, w jakiej temperaturze i przy jakim ciśnieniu będzie się odbywała praca. Co więcej, ich szczególnie pożądaną cechą jest wysoka jakość wykonania i wytrzymałość, która pozwala na wiele cykli pracy i gwarantuje zawsze tak samo skuteczne oczyszczanie.

Sterylizacja UV-C

Dobrym wyborem do gabinetu może być też sterylizator UV-C, który powoduje usunięcie różnorodnych mikroorganizmów i  ich form przetrwalnikowych z powierzchni. Co ważne, jest to urządzenie pracujące na sucho, które doskonale sprawdzi się w przypadku tych przedmiotów, których nie należy narażać na kontakt z chemikaliami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ