Hulajnogi idealne do rekreacji i transportu

0
1100
hulajnoga miejska

Kilka lat temu na polskie ulice i chodniki przebojem wjechały hulajnogi miejskie. Oczywiście dla starszych amatorów tej formy transportu nie jest to zupełna nowość, ponieważ pamiętają ją ze swojego dzieciństwa. Od dłuższego czasu młodsi użytkownicy jeżdżą na hulajnogach wyczynowych. W śród starszych hulajnogi zdobyły popularność za sprawą elektrycznych napędów. Nie ma wątpliwości, że wypożyczalnie napędzanych prądem hulajnóg dołożyły również cegiełkę do rozwoju

Który typ hulajnogi wybrać dla siebie?

Przed dokonaniem wyboru dobrze jest zrobić analizę wszystkich za i przeciw. Należy zacząć od pytania czy hulajnoga miejska spełni pokładane w niej oczekiwania. Dla jednej osoby ważny będzie czas dojazdu do pracy, a dla kogo innego priorytetem będzie możliwość aktywności fizycznej. Najbardziej efektywny czas dojazdu hulajnogi miejskiej można uzyskać modelem napędzanym elektrycznie. Niestety taka forma transportu nie generuje korzyści związanych z aktywnością fizyczną. Amatorzy spalania kalorii powinni wybrać hulajnogę rekreacyjną, która będzie napędzana wyłącznie siłą mięśni. Poruszanie się po mieście może wiązać się z pokonywaniem przeszkód architektonicznych. Dlatego dobrym wyborem może okazać się hulajnoga miejska przeznaczona do jazdy wyczynowej. Hulajnogi tego typu można spotkać najczęściej w skateparkach. Najczęściej na ulicach można spotkać się z hulajnogami napędzanymi silnikami elektrycznymi. Ich prędkość maksymalna nie przekracza 30km/h. Na jednym ładowaniu można nią jeździć nawet dwie godziny.

Czym kierować się przed zakupem hulajnogi?

Przede wszystkim hulajnoga miejska powinna być kompaktowa. Często hulajnoga jest używana jako zamiennik dojazdowego środka transportu. W związku z tym powinno się z nią bezproblemowo podróżować komunikacją miejską. Ważna jest waga hulajnogi i możliwość jej złożenia w prosty sposób. Istotną kwestią jest możliwość regulacji wysokości kierownicy. Odpowiednio dopasowana wysokość zagwarantuje bezpieczną i komfortową jazdę. Hulajnogi miejskie powinny mieć dobrej jakości amortyzatory. Niestety nie wszędzie są równe i bezpieczne ścieżki rowerowe. W przypadku poruszania się chodnikiem lub ulicą zachodzi prawdopodobieństwo spotkania się z nierównościami nawierzchni. Bez sprawnych amortyzatorów przejażdżka może okazać się niebezpieczna i nieprzyjemna. Kolejnym aspektem jest limit wagi użytkownika hulajnogi. Z pozoru solidne konstrukcje mogą okazać się hulajnogami miejskimi, które są przeznaczone jedynie dla dzieci. Solidna hulajnoga dla dorosłych powinna dać sobie radę z ponad stukilowym obciążeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ