Najlepsze zawody dla kobiet

0
2642
Najlepsze zawody dla kobiet

Jak wykazuje raport United States Department of Labor’s Bureau of Labor Statistics z 2014 roku wyróżniamy wiele zawodów, które mogą zapewnić kobietom wysokie wynagrodzenie. Wśród najlepszych miejsc do zarabiania pieniędzy dla kobiet są między innymi praca w ochronie zdrowia, praca w zarządzaniu firmą oraz zawód prawnika.

Niestety w porównaniu do mężczyzn, kobiety nadal pozostają w tyle, gdy chodzi o płacę. Tak naprawdę mało jest miejsc pracy, w których kobiety osiągają ponad 1.300 dolarów zarobków tygodniowo. Uzyskane dane z GO Banking Rates oraz z BLS wybrały siedemnaście najlepiej płatnych miejsc pracy dla kobiet. Wśród nich oczywiście nie zabrakło tych zawodów, za które kobiety otrzymują najwyższe honorarium.

Poniżej podano 6 najlepiej opłacanych zawodów, wykonywanych przez panie w USA

Programiści komputerowi

Średnia tygodniowych zarobków: 1 302 USD
Zawód programisty komputerowego przede wszystkim kojarzy się z mężczyznami, ale również kobiety odnoszą sukcesy w tej branży. Jeśli twoją pasją jest programowanie oraz pisanie kodów programów komputerowych, które umożliwiają prawidłowe działanie programów komputerowych oraz aplikacji, do tego masz dużą wiedzę w tej dziedzinie i co najmniej licencja z informatyki, to rynek oprogramowania komputerowego stoi przed Tobą otworem.

Najlepsze zawody dla kobiet

Jest to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża, nabór do pracy nigdy nie maleje, a większość programistów pracuje w pełnym wymiarze godzin nie tylko dla producentów oprogramowania komputerowego, ale również dla wydawców i firm.

Analitycy badań operacyjnych

Średnia tygodniowych zarobków: 1.325 dolarów
Praca analityka operacyjnego polega na wykorzystaniu zaawansowanych metod matematycznych oraz analizie, by pomóc firmom zbadać wszelkiego typu problemy, zidentyfikować ich przyczynę, a następnie ją rozwiązać i podejmować takie decyzje, które wyjdą na korzyść firmie. Oprócz odpowiednich studiów, do wykonywania tego zawodu z pewnością przyda się otwarty umysł, umiejętność analizowania i zamiłowanie do matematyki.

Analitycy zarządzania

Średnia tygodniowych zarobków: 1.348 dolarów
Analityków zarządzania nazywa się potocznie doradcami do spraw zarządzania. Ich praca polega na wyszukiwaniu i proponowaniu sposobu na poprawienie efektywności organizacji. Najczęściej doradzają menedżerom, w jaki sposób mogą zwiększyć zyski w firmie poprzez cięcie kosztów oraz zwiększonym przychodom.

Twórcy oprogramowania

Średnia tygodniowych zarobków: 1.415 dolarów
Twórcy oprogramowania są umysłami, którzy stoją za opracowaniem programów komputerowych. Niektórzy z nich opracowują aplikacje, dzięki którym nasze życie staje się prostsze. To właśnie im zawdzięczamy wiele programów i aplikacji, które można wykorzystać do wykonywania określonych zadań na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie oraz smartfonie.

Inżynierowie

Średnia tygodniowych zarobków: 1.448 dolarów
Obowiązki inżynierów są bardzo zróżnicowane. W zależności od miejsca pracy mogą dotyczyć na przykład badania i rozwoju, projektowania, jak również testowania. Często także inżynierowie angażowani są w same procesy produkcyjne, czuwają nad ich poprawnością, jak również w procesy konserwacyjne.

Lekarze, pielęgniarki

Średnia tygodniowych zarobków: 1.522 USD
Do ostatniej grupy najlepiej płatnych zawodów zaliczyć można służbę zdrowia, czyli praca lekarza, pielęgniarki, położnej pielęgniarki oraz pielęgniarki, które określane są także jako pielęgniarki zarejestrowane w zaawansowanych praktykach ( APRN). Odpowiedzialne są za koordynację opieki nad pacjentem oraz są przygotowane do tego, by świadczyć podstawową i specjalistyczną opiekę zdrowotną. Jak wykazały badania, to właśnie kobiety najlepiej sprawdzają się w zawodzie pielęgniarki, a wszystko dlatego, że wykazują większą empatię i zrozumienie wobec pacjentów.

A jaki zawód dla Ciebie wydaje się najlepszym dla kobiety? Niezależnie od tego, czy dopiero zastanawiasz się nad wyborem swojej przyszłej profesji, czy już masz zawód wyuczony, może ten artykuł skłoni Cię do przemyśleń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ