Na czym polega trening cardio i jakie są jego zalety?

0
2195
Na czym polega trening cardio i jakie są jego zalety?

Trening cardio to po prostu ćwiczenia aerobowe. Tego typu trening wykorzystuje się przede wszystkim w celu spalenia zbędnych kalorii, zazwyczaj więc decydują się na niego osoby, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Ale to nie jedyny powód by rozpocząć tego typu treningi.

Trening cardio – czego wymaga?

Trening cardio nie jest treningiem siłowym. Polega on na częstych powtórzeniach serii ćwiczeń, jednak puls w czasie tej aktywności powinien zawsze być poniżej tętna maksymalnego. By możliwe było kontrolowanie tej wartości niezbędny jest pulsometr, w który warto się zaopatrzyć, ponieważ przydaje się również przy treningach innego typu. Wykonując ćwiczenia cardio samodzielnie należy pamiętać, że oprócz tętna należy kontrolować również czas wykonywania serii.

Dlaczego trening cardio?

Warto pamiętać, że choć trening cardio jest najczęściej wymieniany w kontekście utraty wagi, to jednak do tego celu istnieją bardziej skuteczne zajęcia. Wykonywanie jedynie ćwiczeń aerobowych wskazane jest w przypadku, gdy większe obciążenie mogłoby źle wpłynąć na stan zdrowia osoby ćwiczącej. W innych wypadkach warto zainteresować się również treningiem siłowym, przy czym ćwiczenia cardio należy zostawić na koniec. Trening cardio pozwoli spalić tłuszcz, natomiast trening siłowy uruchomi cały proces spalania węglowodanów. Choć same ćwiczenia aerobowe nie są tak skuteczne, to jednak w połączeniu z innymi pozwalają na znacznie szybsze osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Warto pamiętać, że choć trening cardio uważa się za mniej skuteczny, to jednak nie należy zapominać o tym, iż zazwyczaj tę formę wysiłku uważa się za jedną z przyjemniejszych. Do treningu cardio zalicza się między innymi aerobic i inne ćwiczenia wykonywane zazwyczaj w grupie przy muzyce. Osoba ćwicząca może skupić się nie tylko na samym ćwiczeniu, ale również na układzie choreograficznym. Zazwyczaj do tego typu ćwiczeń nie są potrzebne żadne dodatkowe artukuły sportowe – wystarczy jedynie wygodny strój. Z tego powodu warto zainteresować się tego typu treningiem i włączyć go do zestawu standardowych ćwiczeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ