Makijaż oka na każdą okazję – zobacz, jak szybko go wykonać

0
2195
Makijaż oka na każdą okazję – zobacz, jak szybko go wykonać

Makijaż wykonujemy po to, by czuć się pięknie każdego dnia. Malując twarz, chcemy przede wszystkim ukryć niedoskonałości, wyrównać jej koloryt lub sprawić, aby wyglądała świeżo i promiennie nawet wówczas, gdy jesteśmy zmęczone. Natomiast makijaż oka robimy po to, by podkreślić naszą urodę, przyciągnąć spojrzenie innych i nadać twarzy niepowtarzalnego charakteru. Musimy również pamiętać, że makijaż oka powinien być dopasowany do różnych okazji. Inaczej bowiem będziemy malować się na co dzień, a inaczej wychodząc wieczorem na kolację lub przyjęcie. To właśnie za pomocą makijażu oczu możemy nie tylko wyrazić siebie, ale również podkreślić charakter okazji, na którą się udajemy.

Makijaż oka na co dzień

Oczywiście nie budzi wątpliwości fakt, że makijaż oka, który wykonujemy na co dzień powinien być subtelny i stonowany. Możemy delikatnie podkreślić oprawę oczu, dobierając odpowiednie kolory cieni do powiek. Ważne jednak, by taki makijaż nie był zbyt wyrazisty. Dlatego malując oczy, warto sięgać po cienie do powiek o jasnych odcieniach beżu i brązu. Możemy wybrać również bardzo jasne, pastelowe róże. Dzięki takim kolorom odwrócimy również uwagę od zmęczenia twarzy. Jeśli chcemy mocniej zaakcentować  oczy, możemy pokusić się o zrobienie delikatnej kreski. Jednak w tym celu lepiej zrezygnujmy z eyelinera i zostawmy go na wieczór. Kreskę możemy wykonać przy pomocy cienia w kolorze grafitowym lub ciemnobrązowym. W ten sposób uzyskamy naturalny efekt. Oczywiście podstawą makijażu oczu jest użycie tuszu do rzęs. Dzięki temu ładnie je podkreślimy i nadamy oczom blasku. Panie o jasnej cerze i jasnych włosach mogą z powodzeniem stosować brązowy tusz do rzęs. Dla brunetek lepszy będzie czarny.

Jak zrobić makijaż oka na wieczór?

Gdy wykonujemy makijaż na wieczór, zadbajmy, by makijaż oczu był bardziej wyrazisty. Najbardziej popularnym trendem, jeśli chodzi o makijaż wieczorowy oczu jest tzw. smokey eye. Aby uzyskać taki efekt, sięgnijmy po cienie do powiek w ciemniejszych odcieniach. Pamiętajmy tylko, by nie używać ich na całej powiece. W kącikach oczu najlepiej bowiem użyć jasnego cienia, na następnie wprowadzić ciemnie, by całość nabrała charakteru. Tego rodzaju makijaż dodatkowo możemy podkreślić kreską przy pomocy eyelinera. Pamiętajmy, że przeciągając ją nieco do góry za końcem górnej powieki sprawimy, że oczy będą wyglądały na większe i bardziej otwarte. Jeśli chodzi o makijaż wieczorowy oczu, możemy także poprzestać na samej kresce. W tym jednak przypadku powinna być nieco grubsza. Na końcu wytuszujmy rzęsy.

Wykonując makijaż oka niezależnie od okazji, pamiętajmy, by przed użyciem cieni, na powiekę nałożyć bazę. W ten sposób cienie utrzymują się dłużej i unikniemy efektu rolowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ