Leczenie łysienia androgenowego

0
1753
zabieg

Jak wynika z informacji publikowanych przez ekspertów, leczenie przypadłości jaką jest łysienie androgenowe przebiega inaczej w przypadku mężczyzn oraz kobiet. Jeżeli chodzi o pierwszą z nadmienionych grup, są oni najczęściej poddawani trwającej około dwunastu miesięcy terapii silnym środkiem noszącym nazwę finasterydu, którego zadaniem jest ponowna stymulacja do prawidłowego funkcjonowania cebulek włosowych, co z kolei może na przestrzeni czasu umożliwić zwiększenie bujności fryzury, lepsze odżywienie poszczególnych pasm, jak również ograniczenie liczby wypadających każdego dnia włosów. Co ważne, z uwagi na uwarunkowania genetyczne, terapia taka nie jest w stu procentach skuteczna. Daje ona zadowalające rezultaty w nieco powyżej połowie przypadków. Jeżeli zauważona zostanie poprawa, leczenie finasterydem może być kontynuowane dalej, nawet przez okres dwudziestu czterech miesięcy, celem maksymalnej poprawy stanu skóry głowy oraz włosów.

Kobietom z kolei podawane są substancje medyczne i lecznicze zawierające w składzie estrogeny z antyandrogenami, które to działają korzystnie na cały ich organizm, a także zmuszają cebulki włosowe do bardziej wytężonej pracy. W tym przypadku również nie można niestety mówić o całkowitej skuteczności leczenia, jednakże dzięki stale poszerzanej wiedzy medycznej oraz dostępowi do coraz to nowszych technologii opracowywane są preparaty, które pozwalają paniom o wiele skuteczniej walczyć z nękającym je łysieniem androgenowym oraz spustoszeniami, jakie choroba ta wywołuje na ich głowie.

Leczenie łysienia androgenowegoPamiętać należy, że przyjmowanie tak silnych leków powodować może pewne skutki uboczne. Do najpowszechniejszych z nich eksperci zaliczają znaczną utratę popędu seksualnego, ospałość, brak apetytu, nadmierną senność, zawroty głowy, czy nudności. Wszystkie one powinny jednakże ustąpić dość szybko – najczęściej w momencie, kiedy organizm „przyzwyczai” się do podawanych regularnie preparatów i nie będą one już utrudniać ciału pacjenta prawidłowego funkcjonowania na co dzień.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ