Karta multisport – jak ją zdobyć

0
2834
Karta multisport - jak ją zdobyć

Karta multisport cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przede wszystkim karta multisport staje się coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem do wynagradzania oraz premiowania swoich pracowników. Zdrowy tryb życia stał się modny, więc zgodnie z kultem można powiedzieć, że to bezkonkurencyjna i najbardziej popularna forma dla wszystkich miłośników sportu, a wszystko dlatego że jest opłacalna i przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia. Jak to zwykle bywa z pojawieniem się nowych możliwości, tak samo wraz z wprowadzeniem karty, zaczęły pojawiać się pytania.

Pierwszym i zarazem najpopularniejszym zagadnieniem jest : jak w ogóle zdobyć tego typu kartę?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie, myślę że warto by było poznać kilka faktów dotyczących karty multisport. Przede wszystkim to właśnie karta multisport upoważnia nas do wejścia do ponad 4000 obiektów sportowych na terenie całej Polski bez żadnych ograniczeń. Nie jest narzucona na nas ilość wejść ani nie mamy limitów czasowych na wejście, co znaczy, że możemy spędzić na swojej ulubionej siłowni tyle czasu, ile chcemy. Co więcej, to posiadacze karty multisport sami ustalają intensywność swoich treningów, rodzaj uprawianego sportu oraz godziny, w których będą uczęszczać na dany obiekt. Karta multisport sprawdzi się zarówno dla fanów aerobiku, sauny, pływania, ścianki wspinaczkowej czy nawet sztuk walki i można z niej korzystać bezproblemowo. Zanim zdecydujemy się na nią, to warto by było jeszcze sprawdzić, czy nasz ulubiony fitness club czy siłownia należy do programu Benefit Systems. Nie jest to wcale takie trudne, wystarczy że wejdziemy na oficjalną stronę www i zweryfikujemy swój obiekt.

Brzmi naprawdę zachęcająco, ale gdzie taką kartę można zdobyć ?

Wszyscy zainteresowani kartą multisport chyba powinni wiedzieć, że jest ona imienna. Oznacza to, że wraz z jej okazaniem trzeba jeszcze potwierdzić swoją tożsamość dowodem osobistym, prawem jazdy lub innym dokumentem ze zdjęciem i danymi osobowymi. Dlatego radzę się dobrze zastanowić nad tym gdzie chcecie nabyć kartę. Z pewnością lepiej jej nie odkupować od kogoś, zwłaszcza z niewiadomego źródła, bo i tak raczej nie uda się Wam z niej skorzystać. Bezpowrotnie zmarnujecie swój cenny czas i pieniądze, to z pewnością sprzedawca nie będzie chciał zwrócić pieniędzy.

Karta multisport - jak ją zdobyć

Karta nie jest skierowana dla osób indywidualnych, co oznacza że nie mamy możliwości zakupienia jej tylko dla siebie na przykład w ulubionym klubie fitness. Docelowo cały program powstał z myślą o różnej wielkości firmach, które zatrudniają minimum dziesięciu pracowników. Koszt takiej karty waha się w zależności od wybranego pakietu oraz liczby pracowników, którzy wyrazili chęć przystąpienia do programu. W związku z tym, kartę multisport można otrzymać tylko z inicjatywy pracodawcy. To od niego zależy, czy w takiej formie będzie chciał wynagrodzić czy profitować Twoją pracę. Powinieneś również wiedzieć, że nie ma możliwości zamówienia dodatkowych kart dla członków swojej rodziny, czy też osób towarzyszących. Jedynie posiadacze karty pracowniczej mogą korzystać z karty multisport i warto być być tego świadomym zanim jeszcze wyrazisz chęć wzięcia udziału w programie.

Każdy zainteresowany karta multisport musi liczyć z pewnymi ograniczeniami. Mamy również świadomość, że samo zdobycie takiej karty jest problematyczne i właśnie dlatego w Internecie roi się od prób jej sprzedaży oraz kupna. Warto wiedzieć, że zgodnie z regulaminem Benefit Systems, tego typu działania są niezgodne z regulaminem, a więc zakrywają o próbę oszustwa. Kupowanie kart oraz powierzanie pieniędzy nieznanemu sprzedawcy jest bardzo ryzykowne. Nabyta karta może przecież okazać się nieważna lub być zapisana na inne dane osobowe. Najlepszym i zarazem najbezpieczniejszym sposobem jest porozmawiać z pracodawcą o możliwości przystąpienia do programu. Przy niewielkim wysiłku i odrobinie szczęścia karta multisport może trafić w nasze ręce w przystępnej cenie i co najważniejsze, z legalnego i pewnego źródła.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ