Jesień w kosmetyczce – jakich kosmetyków używać?

0
1847
jakich kosmetyków używać

Jesienią warto zmienić nie tylko garderobę. Chłodniejsze dni skłaniają również do zmiany kosmetyków, których używamy na co dzień. Ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi wymaga także nasza skóra. Specjaliści podkreślają, że jesienią i zimą należy stosować inne kosmetyki niż latem. Niska temperatura, wysoka wilgotność, a także suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach mogą skutecznie pogarszać jakość naszej skóry. Jakie kosmetyki powinny więc znaleźć się w jesiennej kosmetyczce? Czy trzeba wymieniać wszystkie kosmetyki, czy też wystarczy dodać kilka produktów do tych, stosowanych latem? Podpowiadamy.

Jakie kosmetyki na jesień wybrać?

Jesienią warto zaopatrzyć się w mocno nawilżające kremy do twarzy i inne kosmetyki, które pełnić będą funkcję ochronną i natłuszczającą. Warto pamiętać, że zmiana powinna dotyczyć nie tyko kosmetyków pielęgnacyjnych, ale również kosmetyków kolorowych. Makijaż bowiem również może chronić cerę przed wilgocią i wiatrem.

Podczas zimniejszych dni warto sięgać po bardziej tłuste i nieco gęstsze kosmetyki ochronne. Koniecznością jest zwracanie uwagi na ich skład. Kwas hialuronowy, ceramidy oraz filtry UVB i UVA to składniki, które powinny znaleźć się w kosmetykach na jesień i zimę.

Jesienią i zimą, podczas codziennej pielęgnacji nie zaleca się stosowania peelingów mechanicznych. Wówczas lepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne, które również są skuteczne. Jesienią i zimą warto pamiętać o pielęgnacji całego ciała – ważny jest nie tylko bogaty krem do twarzy, ale również natłuszczający balsam lub masło do ciała oraz krem do rąk, zawierający glicerynę, kwas hialuronowy oraz mocznik.

Jesienna pielęgnacja – kosmetyki nawilżające i natłuszczające w roli głównej

Właściwie dobrane kosmetyki kolorowe pozwalają ukryć mankamenty urody i ochronić cerę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Baza pod makijaż, podkład i puder to swoista bariera ochronna, która dodatkowo zabezpieczy skórę przed wiatrem, zimnem, wilgocią. Głównie z tego powodu po bazę sięgać powinny osoby, u których makijaż nie jest obligatoryjny. Baza pod makijaż powoduje, że kosmetyki kolorowe o wiele lepiej trzymają się twarzy oraz tym samym – lepiej chronią skórę przed wpływem czynników zewnętrznych.

Jesienią warto wybierać delikatność i naturalność – delikatny makijaż na wesele idealnie podkreśli atuty i ukryje drobne mankamenty. Wybierajmy więc kosmetyki bogate, ale takie, które nie obciążą dodatkowo naszej skóry. Ważny jest również sposób nakładania kosmetyków – właściwe akcesoria ułatwią aplikację każdego kosmetyku. Warto zaopatrzyć się również w dodatkowe akcesoria, takie jak osłonki na pędzle, które ochronią delikatną strukturę pędzli do makijażu przed zniszczeniem.

Jesienią warto również zwrócić uwagę na prawidłowy i skuteczny demakijaż. Z uwagi na używanie bardziej kryjących i cięższych kosmetyków, może okazać się, że kosmetyki używane do demakijażu również powinny być silniejsze w działaniu. Oprócz tego, warto pamiętać o tym, że skórę należy dokładnie umyć środkiem oczyszczającym. Unikać należy jednak kosmetyków silnie wysuszających skórę. Warto wybierać lekkie pianki i kosmetyki oczyszczające o kremowej konsystencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ