Jaka depilacja jest najskuteczniejsza? Przedstawiamy ranking metod

0
1796
Jaka depilacja jest najskuteczniejsza? Przedstawiamy ranking metod

Depilacja towarzyszy nam niemal codziennie. Każda z nas musi depilować nogi, pachy, okolice miejsc intymnych czy wąski z twarzy. Jak jednak to robić najefektowniej? Przedstawiamy popularne metody depilacji i sprawdzamy, z której najlepiej korzystać.

Włosy – nie zawsze potrzebne

Nasze ciało całe jest pokryte włosami. Głowa, nogi, ręce, twarz, miejsca intymne. Z tych wszystkich miejsc, jedynie nasze włosy na głowie traktujemy jak dobre przyjaciółki. Owłosienie w każdym innym miejscu jest nam zbędne, dlatego robimy wszystko, by się go pozbyć. A w jaki sposób? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Mechaniczne metody depilacji

Najpopularniejszą metodą depilacji jest bez wątpienia depilacja przy użyciu maszynki do golenia. Jej zaletą jest bez wątpienia fakt, że pozwala nam się pozbyć włosów bardzo szybko i niewielkim kosztem. Popularne jednorazówki kupimy już za kilka złotych, zaś praktycznie każda z nas korzysta z nich więcej niż wskazuje nazwa. Jednak niestety, nie jest to najskuteczniejszy sposób depilacji. Maszynka do golenia, choć tnie włosy równo, robi to tylko powierzchniowo. Jeżeli nie odrosną one w przeciągu 1-2 dni, możesz uważać się za szczęściarę. Dlatego jeżeli zależy ci na odpowiednio długotrwałym efekcie, sięgnij po wosk do depilacji. Jest on o wiele bardziej efektywny, ponieważ dzięki niemu zapomnisz o włosach na kilka tygodni. Niestety, ta metoda wiąże się z bólem i to bardzo intensywnym. Dlatego zaleca się ją jedynie do depilacji nóg lub meszku nad górną wargą.

Natomiast z całą stanowczością odradzamy stosowania wosku na okolice bikini. Czy można zatem mieć ciastko i zjeść ciastko? Rozwiązaniem może być zakup depilatora elektrycznego. To małe urządzenie to ciekawa opcja, które skutecznie usuwa nadmiar włosów, jednocześnie nie sprawiając nam aż tak dużego bólu jak wosk. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z depilatora wiąże się z pewnymi ograniczeniami. By zabieg był jak najbardziej skuteczny, należy go wykonywać na dłuższych włosach. Mało które urządzenie poradzi sobie z lekkim meszkiem na nogach, co sprawia, że kobiety spragnione gładkiego ciała, raczej nie znajdą wsparcia w depilatorze elektrycznym.

Depilacja laserowa – królowa depilacji

Powyższe metody mają jeden wspólny mianownik – trzeba z nich korzystać przez całe życia. Po zastosowaniu wosku, maszynki do golenia czy depilatora, włosy i tak kiedyś odrosną. Na szczęście, można się ich pozbyć na zawsze. Do tego służy depilacja laserowa. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak ona wygląda – sprawdź w tym miejscu wideo. Depilacja laserowa to forma depilacji stałej, która gwarantuje nam, że włosy na naszym ciele nie będą się więcej pojawiać. Jednak, by tak się stało, należy przejść całą serię zabiegów. Nie wystarczy jedno pójście do kosmetyczki i kilka strzałów laserem. By depilacja laserowa przyniosła oczekiwane rezultaty, należy ich wykonać od 5 do nawet 10. Ostateczna ich liczba zależy od tego, jak mocne mamy włosy. Im są silniejsze, tym więcej zabiegów będziesz musiała wykonać. Odpowiedzią na pytanie, czy warto skorzystać z depilacji laserowej niech będą gładkie nogi już na zawsze.

[Głosów:1    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKrem na zmarszczki
Następny artykułRezonans magnetyczny

Interesuje się tematyką beauty i modą. Odkąd pamiętam chciałam zostać kosmetyczką, dlatego też wybrałam się na zaoczną kosmetologię na Łódzki Uniwersytet Medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ