Jak wygląda leczenie zębów pod mikroskopem?

0
1306
Jak wygląda leczenie zębów pod mikroskopem

Mikroskop i leczenie zębów po mikroskopem wspomaga współczesnych stomatologów w walce z próchnicą i innymi, zębowymi problemami. Na czym dokładnie polega to leczenie? Jak wygląda? Czy warto zdecydować się na leczenie kanałowe za pomocą mikroskopu? Od razu możemy wam powiedzieć, że tak – warto, jak najbardziej.

Bezpieczne, komfortowe leczenie stomatologiczne

Przede wszystkim podczas zabiegu lekarz korzysta z mikroskopu, który wspomaga jego pracę. Pomaga lekarzowi poprzez zlokalizowanie i szczegółowe opracowanie każdego kanału zęba. Kanałówki nie lubi żaden pacjent. Na samo słowo wiele osób rezygnuje z dalszej pomocy, ponieważ boją się nieprzyjemności. Boją się również tego, że leczony w ten sposób ząb za jakiś czas znów będzie musiał być podobnie potraktowany. Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu gwarantuje dużo lepsze wyczyszczenie kanałów, a także ich opracowanie, zalepienie i odbudowę zęba, z naciskiem na szczelność. Nie jest to tani zabieg, ale na pewno dużo tańszy niż opcja wyrwania chorego zęba i zastąpienie go tytanowym implantem.

Praca z mikroskopem stomatologicznym

Aktualnie taki mikroskop daje spore powiększenie, dzięki czemu lekarz może precyzyjnie działać. Bezbłędne odnalezienie kanałów, usunięcie wypełnienia i opracowanie kanału, a także jego wypełnienie to dzisiaj czynności, które można zrobić w naprawdę dokładny sposób. Lekarz zamyka perforację korzenia czy komorę zęba bez problemu – ponieważ ma do tego doskonałe warunki. Dzięki tym warunkom może zapewnić idealne leczenie. Dlatego jeżeli w gabinecie dentysty widać w cenniku dodatkową opcję leczenia kanałowego z mikroskopem, warto się na nią zdecydować. Faktycznie jest ona nieco droższa, ale dzięki niej można uratować niejeden ząb. Nie doprowadzajmy do próchnicy wtórnej, dlatego że kolejne leczenie kanałowe pod mikroskopem może skończyć się przymusowym wyrwaniem zęba, a tego również chcemy uniknąć.

Mikroskop przydaje się również w stomatologii zachowawczej, podczas rutynowej kontroli dzieci i dorosłych. Pomaga w leczeniu próchnicy, w jej zlokalizowaniu i oczyszczeniu zęba. Pozwala nie nieusunięcie natomiast zdrowych tkanek w nadmiernej ilości, co zdarza się, jeżeli stomatolog pracuje bez odpowiedniego sprzętu. Wszystkie te zabiegi są bezpieczne i bezbolesne za sprawą znieczulenia miejscowego. Mieszkańcom Żoliborza z Warszawy polecamy stomatologa Dorodent.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ