Czym zajmuje się podolog?

0
1485
podolog

W momencie, gdy coś zaczyna się dziać z naszym zdrowiem – często nie mamy pojęcia, jak się zachować. Do kogo mamy się udać, jak nazywa się specjalista zajmujący się tym konkretnym problemem? Często wygląda to w ten sposób w przypadku chorób stóp. Jak coś jest nie tak to udajemy się do internisty lub ewentualnie dermatologa – a powinniśmy jak najszybciej zapisać się do podologa. Jest to właśnie jego specjalność i to on podpowie nam, jak radzić sobie z najczęściej występującymi chorobami stóp. Nie jest on lekarzem, ale ma tutaj największą wiedzę.

Są to niestety także takie problemy, które ludzie najczęściej ignorują. Dlaczego? Ponieważ mogą one początkowo nie wzbudzać wcale naszego niepokoju. Chcemy Ci jednak uświadomić, że stopy nie są dla człowieka istotne tylko pod względem estetycznym – potrzebujemy ich po to, aby móc się swobodnie przemieszczać i być samodzielnym. Jeśli je zaniedbamy to musimy niestety spodziewać się konsekwencji – czasami poważniejszych niż nam się wydaje.  

Jakimi chorobami zajmuje się podolog?

Na wizytę do tego specjalisty powinniśmy udać się w momencie, gdy mamy chociażby problem z wrastającymi paznokciami. Często ten kłopot sam się rozwiązuje w początkowej fazie, ale mówimy tutaj o tych przypadkach, gdy zaczynamy już faktycznie odczuwać mocny ból i widzimy, że nie obędzie się bez konsultacji z profesjonalistą. Wtedy zapisujemy się od razu do podologa. 

Wiele osób udaje się z grzybicą do dermatologa, a to właśnie podolog ma największą wiedzę na temat grzybicy stóp. Pamiętajmy o tym, że ta choroba lubi nawracać, więc warto od razu zaatakować ją przy użyciu najskuteczniejszych środków. Problematyczne mogą okazać się także odciski, które podolog pomoże nam szybko usunąć – robiąc to samodzielnie w domu możemy sobie tylko jeszcze bardziej zaszkodzić. 

Zadaniem podologa jest także pomoc w przypadku pojawienia się haluksów – jest to właśnie jedna z tych chorób, które naprawdę mogą uprzykrzyć nam życie. Jeżeli nie będziemy ich leczyć to konieczne może okazać się nawet przeprowadzenie operacji.  

Podolog zadba o piękne stopy

Podolog jest o wiele bardziej związany z kosmetologią, niż z medycyną – dlatego też możemy się do niego wybrać również z problemami estetyki naszych stóp. Nauczy nas on odpowiedniej pielęgnacji, wykona masaż i dokładnie wytłumaczy, dlaczego na piętach dochodzi do znacznego pękania skóry.

Korzystając z jego wskazówek, możemy pozbyć się suchej skóry i sprawić, że w końcu nie będziemy wstydzić się zakładania latem odkrytych butów. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ