Jak wybrać najlepszy krem do stóp?

0
1010
Jak wybrać najlepszy krem do stóp

Codzienna pielęgnacja powinna obejmować nie tylko twarz, ale i ciało. A jeśli już o tym mówimy – nie może w niej zabraknąć dbałości o skórę stóp. W końcu niosą nas one przez całe życie, więc należy im się odpowiednia troska i uwaga. Dzięki temu pozostaną gładkie, miękkie i zadbane. 

Pielęgnacja stóp w pigułce

Na co dzień niewiele uwagi poświęca się stopom – chyba, że zbliża się lato i trzeba częściej je pokazywać. Niestety to, że stopy się pocą, daje mylne wrażenie, że są odpowiednio nawilżone i natłuszczone, a to nieprawda. Ich skóra owszem ma gruczoły potowe, ale pozbawiona jest tych łojowych. Stąd też zwykle jest przesuszona i twarda. Warstwa hydrolipidowa na tym obszarze bardzo często jest zaburzona i nie funkcjonuje prawidłowo. Stosowanie preparatów – kremów czy balsamów – bogatych w lipidy to podstawa pielęgnacji stóp.

Higiena i profilaktyka chorób stóp

Stopy narażone są na częste infekcje grzybiczne. Nieprzewiewne obuwie ze sztucznych materiałów, poliestrowe skarpety i długie godziny w ciasnym, ciepłym obuwiu sprzyjają rozwojowi patogennych mikroorganizmów. Dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena stóp, ale też ich właściwa pielęgnacja, np. preparatami z dodatkiem antybakteryjnego srebra koloidalnego czy naturalnych substancji antyseptycznych, jak np. olejek eteryczny z drzewa herbacianego. 

Bardzo istotna jest też dbałość o przycinanie paznokci tak, aby nie ryzykować ich wrastania czy wkręcania się. Noszenie wąskiego, ciasnego obuwia może sprzyjać powstawaniu takich problemów. Wybierając buty zwracajmy uwagę nie tylko na estetykę, ale też na wygodę. Stopa w bucie powinna mieć odpowiednio dużo miejsca, inaczej powstawać mogą bolesne otarcia i odciski. Z kolei noszenie zbyt małych i ciasnych butów (np. ze szpicami) może prowadzić do tworzenia się halluksów. Uwaga – to schorzenie znacznie częściej dotyczy kobiet i powoduje spore dolegliwości bólowe!

Jak dbać o stopy w dojrzałym wieku?

W dojrzałym wieku pojawiają się kolejne problemy. Cykl przemiany komórkowej spowalnia, a to oznacza, że na podeszwach stóp może narastać zgrubiały, martwy naskórek. Codzienne stosowanie odpowiednich kosmetyków może zapobiec temu problemowi, a jeśli już występuje, warto udać się do specjalisty – tzw. podologa. Przeprowadzi on badanie stóp, wykona niezbędne zabiegi i zaleci odpowiednio dopasowaną pielęgnację domową. 

Składniki kremów do stóp Ido Lab

Czego szukać w kosmetykach? Najlepsze kremy do stóp zawierają silnie nawilżający i regulujący procesy rogowacenia skory mocznik, kwasy omega, które uzupełniają niedobory lipidów, antybakteryjne srebro koloidalne, wzmacniający odporność skóry beta-glukan z owsa czy antyseptyczny olejek z drzewa herbacianego. Taki zestaw składników aktywnych zapewnia stopom nie tylko gładkość i miękkość, ale też chroni je przed rozwojem bakterii i grzybów. Warto stosować taki preparat każdego dnia. 

Wybierając kosmetyki do skory dojrzałej pamiętaj, że powinny one mieć nieco inną specyfikę. Ich podstawą powinno być działanie regenerujące, odżywcze i ochronne. Tylko takie kosmetyki są w stanie odpowiednio zabezpieczyć skórę i zapewnić jej optymalną dawkę składników, które wraz z wiekiem stają się wręcz deficytowe. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ