Dlaczego elektroniczne recepty są takie przydatne?

0
1057
Dlaczego elektroniczne recepty są takie przydatne

Niektórzy ludzie próbują kurczowo trzymać się pewnych tradycyjnych rozwiązań. Są do nich tak bardzo przyzwyczajeni, że nie chcą zastępować ich niczym innym. Wręcz wydaje im się, że taka zmiana wiązałaby się z ogromnymi problemami, wieloma trudnościami i samymi niewygodami. A w żadnym wypadku nie jest to prawda, a przynajmniej nie w momencie porównywania do siebie recept tradycyjnych do tych elektronicznych. Tak jak konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl nie powinna być już dla nikogo niczym nietypowym, tak i e-recepty powinny być dla ludzi czymś zupełnie normalnym. Dziś lekarze w ogóle nie wypisują już tradycyjnych recept papierowych. E-recepty są od nich dużo lepsze. Pozwoliły one bowiem na to, co jeszcze nie tak dawno, bo jakieś kilka lat temu, w ogóle nie było możliwe.

Często jest tak, że na jednej recepcie lekarz zapisuje przynajmniej kilka różnych leków. Do tej pory, aby można było wykupić je w kilku różnych aptekach, potrzebny był odpis, dlatego realizacja większych recept bywała dość problematyczna. E-recepty pozwoliły uniknąć trudności związanych z tą sytuacją. W ich przypadku nie potrzeba bowiem żadnego odpisu do tego, by np. dwa leki, które trafiły na receptę, wykupić w odmiennych punktach z produktami medycznymi. Warto tu także dodać, że nawet przy takiej realizacji recepty klientowi cały czas przysługuje refundacja na wszystkie leki, o ile tylko ją posiada. Na e-recepcie niczego się nigdy nie traci.

Jak działa elektroniczna recepta?

Działa lepiej niżeli ta papierowa, albowiem jest tworzona komputerowo, co oznacza, że pojawiają się na niej litery zapisane przez komputer. Wbrew pozorom jest to istotna informacja. Lekarze nie szczycą się bowiem zbyt czytelnym pismem. Powstało już mnóstwo legend na temat ich niechlujstwa i niedbalstwa, które może być wynikiem przyzwyczajenia się do szybkiego pisania, wymaganego od nich na studiach, na których w krótkim czasie przekazywana jest olbrzymia ilość informacji. Wracając do tematu – recepta elektroniczna, w przeciwieństwie do tej papierowej, zawsze będzie czytelna. W jej przypadku nie ma takiej opcji, aby leku nie dało się odczytać i doszło do jakiejkolwiek pomyłki w trakcie wydawania produktów, a pacjent otrzymał niewłaściwe środki.

E recepta online tanio

Ostatnią ważną zaletą elektronicznych recept jest to, że po prostu nie da się ich zgubić. Każda recepta online przez Internet trafia z automatu do Internetowego Konta Pacjenta, skąd zawsze można ją pobrać, gdyby doszło np. do przypadkowego usunięcia wiadomości z kodem recepty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ