Jak szukać dobrego stomatologa?

0
729
Jak szukać dobrego stomatologa

Obecnie gdy próbujemy coś znaleźć albo chcemy odszukać opinie czy informacje użytkowników na temat jakichś miejsc, produktów czy zabiegów, niemalże natychmiast zaglądamy do Internetu. Podobnie postępujemy w momencie, gdy planujemy udać się do nowego gabinetu medycznego. Interesuje nas tylko i wyłącznie polecany i dobrze recenzowany gabinet stomatologiczny, pod którym na różnych stronach znajdziemy same przychylne komentarze, pięciogwiazdkowe oceny i dodatkowe rekomendacje.

Jak wybrać stomatologa?

Na podstawie tych opinii decydujemy bowiem, czy wybrany dentysta z Poznania – emdent.pl – jest godny naszej uwagi. Raczej ufamy opiniom innych osób, a to dobrze, bo jednak w większości przypadków są one dla nas całkiem niezłym źródłem informacji. Na pewno lepszym niżeli strony główne należące bezpośrednio do gabinetów. Każdy chce przecież zareklamować się i zaprezentować z jak najlepszej strony. Niestety – informacje dostępne na stronach głównych gabinetów mogą być mocno przekłamane, dlatego ich najlepiej w ogóle nie brać pod uwagę podczas analizowania i porównywania do siebie poszczególnych placówek medycznych.

Co innego natomiast portale internetowe zajmujące się właśnie konkretnie opisywaniem różnych gabinetów medycznych. Akurat one są bardzo wartościowe. Zdecydowanie ułatwiają życie, bo pozwalają nam znajdywać najlepszych lekarzy w jednym miejscu, dzięki czemu nie musimy używać do tego celu żadnych wyszukiwarek internetowych i samodzielnie przeprowadzać podobnych poszukiwań. Zaznaczamy jedynie różne kryteria wyboru. Ustalamy, jaki gabinet stomatologiczny byłby dla nas interesujący, czyli wybieramy swoje miasto bądź województwo, określamy odpowiadający nam termin wizyty, a czasem nawet zaznaczamy, jakie pieniądze jesteśmy w stanie przeznaczyć na pojedynczą wizytę. To nie wszystko. Gdy już później w odpowiedzi otrzymamy propozycje kilku czy nawet kilkunastu różnych gabinetów, każdy z nich możemy sprawdzić, zapoznając się z opiniami i komentarzami samych pacjentów. Dobry stomatolog w Poznaniu będzie najlepiej oceniany. A takiej osobie zwykle możemy śmiało zaufać.

Nie bądźmy jednak obojętni na to wszystko, co podpowiada nam nasza własna intuicja. Czasami nawet nie wiemy, dlaczego tak właściwie jakiś lekarz nam nie odpowiada, ale od samego początku czujemy, że on z nami nie rezonuje i tylko czekamy na to, aż wizyta się zakończy, a my będziemy mogli nareszcie opuścić gabinet. Nie bądźmy masochistami. Nie zmuszajmy się do uczęszczania do tych lekarzy, którzy kompletnie nam nie odpowiadają, nawet jeśli mają oni znakomite kompetencje i są rekomendowani przez innych pacjentów. Nie jesteśmy tacy jak wszyscy. Być może dla nas lepszy okaże się dentysta Poznań o spokojnym, wręcz takim wyważonym i zdystansowanym usposobieniu od lekarza tryskającego energią, który bez przerwy będzie nas zagadywać i rozpraszać. Różne są nasze oczekiwania względem lekarzy, a to te nasze indywidualne oczekiwania musimy próbować spełniać. Czasami posłuchajmy więc swojej intuicji. Ona bywa naprawdę dobrym doradcą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ