Jak poradzić sobie z problemami związanymi z kręgosłupem?

0
1650

Z bólami kręgosłupa zaczynają się zmagać coraz młodsze osoby. Nie jest to już dolegliwość charakterystyczna dla ludzi starszych, ponieważ to właśnie nastolatkowie spędzają najwięcej czasu w pozycji siedzącej i do tego zazwyczaj skrzywionej. Na szczęście wprowadzając kilka prostych zmian do swojego codziennego życia, można skutecznie zadbać o własny kręgosłup.

Problem 1 – siedzący tryb życia

Obecnie zdecydowana większość ludzi dorosłych wykonuje prace typowo biurowe, przesiadując przez przynajmniej osiem godzin przy biurku. Podobnie postępują uczniowie i studenci, którzy są wręcz skazani na tkwienie w pozycji siedzącej.

Nawet masaż leczniczy warszawa nie rozwiąże takiego problemu, jeśli osoba, która się z nim zmaga, po powrocie z pracy czy szkoły dalej będzie tkwić na fotelu bądź kanapie, odpoczywając przed telewizorem bądź komputerem. Najważniejsza jest zmiana codziennych nawyków.

Warto zatem każdą wolną chwilę wykorzystywać na wstanie z krzesła. Pracownikom biurowym oraz uczniom zaleca się kilkuminutowy spacer co godzinę.

Problem 2 – napięcie mięśni

Bardzo często to nieprawidłowy stan psychiczny wywołuje fizyczne dolegliwości. Napięcie czy stres są odczuwalne przez cały organizm – w szczególności przez kręgosłup.

Osoby narzekające na stresujący tryb życia powinny regularnie korzystać z masażu leczniczego warszawa, który łagodzi powstałe w mięśniach napięcie. Już samo poddanie się takiemu zabiegowi jest dla pacjenta niezwykłą przyjemnością, pozwalającą mu się uspokoić.

Spięte mięśnie można też rozluźniać w domowych warunkach – przy pomocy specjalnego rollera. Aby wymasować nim kręgosłup, wystarczy się na nim położyć, skrzyżować ręce z przodu ciała i przesuwać się po nim w górę i w dół.

Problem 3 – skrzywienia kręgosłupa

Masaż leczniczy warszawa jest także jednym ze sposobów radzących sobie ze skrzywieniami kręgosłupa. Choć nie zdoła on wyleczyć skoliozy, zdecydowanie złagodzi wynikające z niej dolegliwości bólowe.

Oczywiście poważniejsze skrzywienia należy już leczyć z pomocą dobrego fizjoterapeuty. To on ułoży dla swojego pacjenta optymalny plan ćwiczeń.

Stan kręgosłupa zależy też od postawy, którą człowiek przyjmuje na co dzień. Bardzo ważne jest to, aby osoby mające tendencję do skrzywień starały się na co dzień pilnować i przynajmniej próbowały chodzić wyprostowane.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ