Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy?

0
1911
Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy?

Panicznie boisz się tego, że musisz nosić okulary? A może masz już okulary, tylko ich nie nosisz, bo nie chcesz wyglądać jak kujon? A może rozważasz alternatywne rozwiązania, w tym zakup soczewek? Na szczęście czasy czarnych i metalowych oprawek w przypominające denka od słoików przeszły do lamusa i dziś masz do wyboru bardzo szeroką gamę rozmaitych okularów korekcyjnych. Z tego artykuły dowiesz się, jak dobrać okulary do twarzy, by czuć się w nich dobrze i podkreślić atrybuty swojej urody.

Najważniejsze oprawki

Salony optyczne swoim klientom oferują coraz większy wybór oprawek i dzięki temu masz szansę znaleźć coś, w czym będziesz wyglądać atrakcyjnie. A jeśli tak szeroki wachlarz możliwości Cię przytłacza i nie będziesz w stanie wybrać sama, to przecież możesz do optyka wybrać się z kimś zaufanym, kto pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Pamiętaj także, o swoim komforcie, kup okulary, w których faktycznie dobrze się poczujesz. Tak naprawdę masz dwie możliwości, pierwsza jest czasochłonna i będziesz przymierzać wszystkie okulary dostępne w salonie do momentu, aż wreszcie znajdziesz te właściwe. Tylko po co masz tracić swój cenny czas i energię, skoro są prostsze rozwiązanie? Wybierając się do salonu optycznego, zastosuj się do poniższych zasad:

Dopasuj okulary do koloru oczu oraz podkreśl swoje naturalne walory
Nastaw się na wybór okularów, które uwypuklą to, czym chcesz zaimponować światu. Jeśli masz zielone oczy, to w pierwszej kolejności zwróć uwagę na oprawki o zielonych akcentach. A wszystko dlatego, że zaakcentują Twój kolor tęczówki. Brunetkom o ciemnej oprawie oczu pasować będą przede wszystkim białe oprawki,a blondynkom najlepiej będzie w cętkach oraz w czerni.

Weź pod uwagę, w jaki sposób kształt kontrastuje z owalem Twojej twarzy
Jeśli Twoja twarz jest okrągła, to unikaj okrągłych oprawek, bo będziesz w nich wyglądać niekorzystnie. Za to skup się na modelach z kontrastem, czyli na przykład na oprawki kwadratowe. Podobnie będzie w przypadku ostrych rysów twarzy, najlepiej będziesz wyglądała w okularach o łagodnych oprawkach.

Dopasuj rozmiar oprawek do wielkości twarzy

Po zakupie okulary staną się Twoim nierozłącznym elementem, więc muszą pasować w każdym calu i zapewnić Ci komfort. Aby więc tak się stało, dobierz odpowiednio rozmiar. Jeśli masz dużą twarz, nie kupuj małych okularów, bo Twoja głowa będzie wyglądała na jeszcze większą. Zdecydowanie postaw na większe okulary, bo to one będą podkreślać Twoje atuty. W drugą stronę też to działa – mała twarz w wielkich okularach wygląda komicznie.

Pamiętaj o owalu twarzy

Do twarzy trójkątnej z szeroką żuchwą i wąskim czołem pasować będą oprawki o kocim kształcie.

Do twarzy trójkątnej, ale o spiczastej brodzie i szerokim czole najlepsze będą takie oprawki, które nie mają widocznego dołu. Są to tak zwane oprawki żyłkowe albo z przeźroczystego plastiku.

Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy?

Twarzy owalnej dedykowane są oprawki przypominające w kształcie orzecha. Możliwości dla pań o twarzy owalnej jest jednak o wiele więcej, gdyż będą także dobrze się prezentować w oprawkach prostokątnych oraz kocich. W tym przypadku zachęcamy do porównania 3 różnych modelki, wystarczy przymierzyć i spośród nich wybrać te, w których wyglądać będziesz najkorzystniej.

Do twarzy prostokątnej zaleca się oprawki o owalnym i wąskim kształcie, gdyż dzięki temu można wizualnie wydłużyć twarz.

Twarz podłużna jest dłuższa niż szersza – pamiętaj. Najlepszym wyborem będą oprawki, które pozwolą wyrównać te proporcje i tutaj idealnie sprawdzą się oprawki z wyrazistymi zausznikami (poszerzają twarz) oraz oprawki o wąskim mostku.
Okrągła twarz najkorzystniej wygląda w prostokątnych oraz kanciastych oprawkach i dzięki nim można na przykład wysmuklić twarz.

Mam nadzieję, że przedstawione przez nas informacje przybliżyły Ci, w jaki sposób powinno się dobierać okulary korekcyjne do twarzy i teraz już nie będziesz mieć żadnych problemu z wyborem. A jeśli nadal masz wątpliwości, poproś o fachową pomoc sprzedawcę w salonie optycznym.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ