Farbowanie włosów – na co uważać, aby uzyskać piękny kolor i nie zniszczyć fryzury?

0
725
Farbowanie włosów

Farbowanie włosów w domu lub u fryzjera to prosty sposób na odświeżenie naszego wyglądu. Musimy przy tym jednak pamiętać, że koloryzację włosów należy przeprowadzić w odpowiedni sposób, aby nie zniszczyć naszej fryzury. Na co musimy uważać przy zmianie odcienia naszej czupryny?

  1. Farbowanie włosów – czy jest zdrowe?
  2. Koloryzacja włosów – jak ją przeprowadzić, aby nie zniszczyć włosów?
  3. Na co zwrócić uwagę przy okazji farbowania włosów?

Farbowanie włosów – czy jest zdrowe?

Farbowanie włosów to jedna z popularniejszych nieinwazyjnych modyfikacji wyglądu, na jakie decydujemy się na co dzień. Obecnie też nie jest ona przypisana wyłącznie do pań – także i panowie zmieniają swoje fryzury, często na bardzo niestandardowe kolory. Jednak czy farbowaniem włosów możemy je zniszczyć? No cóż, jeżeli wykonamy procedurę w sposób nieprofesjonalny, użyjemy koloru wymagającego bardzo mocnego rozjaśnienia naszej oryginalnej barwy włosów lub zdecydujemy się na słabej jakości produkty do koloryzacji, możemy znacząco nadszarpnąć zdrowie naszej czupryny. Dzieje się tak, ponieważ składniki farby wnikają w strukturę włosa, przy okazji wysuszając go i sprawiając, że staje się bardziej podatny na uszkodzenia.

Koloryzacja włosów – jak ją przeprowadzić, aby nie zniszczyć włosów?

Jeżeli chcemy farbować włosy w domu, możemy w bezpieczny sposób uzyskać kolor zbliżony do naszego naturalnego. Oznacza to, że aby nie zniszczyć struktury włosa nie możemy wybierać farb odbiegających więcej, niż o trzy tony od tego koloru, który mamy na co dzień. Powinniśmy przy tym wybrać dobrej jakości produkty, jak na przykład farba bez amoniaku blond. Należy także pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji już po wykonaniu koloryzacji.

W sytuacji, gdy marzy nam się bardziej ekstremalna fryzura, zdecydowanie lepszym wyborem będzie udanie się do fryzjera, który nie tylko dobierze nam odpowiedni kolor, ale także zadba o prawidłowy przebieg farbowania. Z tej opcji powinniśmy skorzystać, gdy chcemy zakryć siwe włosy, a także gdy pożądamy nietypowych kolorów na włosach, jak na przykład niebieski czy różowy.

Na co zwrócić uwagę przy okazji farbowania włosów?

Decydując się na samodzielną koloryzację należy pamiętać, aby wybrać odpowiednią pojemność opakowania farby lub też zdecydować się na kilka sztuk. Samo przygotowanie włosów przed koloryzacją również jest istotne. Po zmianie koloru powinniśmy również korzystać z kosmetyków do włosów farbowanych, które pozwolą nam utrzymać je w dobrej kondycji i zatrzymać efekty farbowania na dłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ