Aby stwierdzić, czy mężczyzna jest człowiekiem sukcesu, zwykle zagląda się do jego portfela. Jednak to nie status majątkowy, a podejście do świata świadczy o tym, czy mamy do czynienia z chłopcem, czy mężczyzną, który w życiu osiąga to, do czego dąży.
Nienaganny wygląd
Dobór odzieży i obuwia w przypadku mężczyzn jest nawet bardziej istotny niż w przypadku kobiet, jeśli idzie o budowanie spójnego wizerunku. W końcu kobieta może nieustannie się zmieniać, mężczyzna zaś winien w każdym swoim “wydaniu” mieć jakiś element charakterystyczny i stały. Nie chodzi więc o to, by dzień w dzień chodzić w garniturze, ale by wyznaczyć granicę, poniżej której się nie schodzi. Przykład? Można założyć sobie, że nie chodzi się w plastikowych klapkach, nie jada obiadu bez koszulki i nie wkłada skarpetek z dziurą – nigdy!
W ramach zachowania dobrego stylu każdy element garderoby mężczyzny powinien być przede wszystkim zadbany. Przetarcia na spodniach, wysłużone i brudne buty, powyciągane T-shirty czy brudne mankiety przy koszuli – to wszystko wpływa na odbiór wizerunku. Ubrania, jakie nosi mężczyzna sukcesu, nie muszą być drogie, ważne, by były zadbane. Nawet ulubiony T-shirt kiedyś się niszczy i trzeba wymienić go na coś nowego.
To, co wiem, czyni mnie tym, kim jestem?
Mężczyzna sukcesu to człowiek świadomy siebie, pewny swego i wykształcony. Nie chodzi tu oczywiście o doktorat czy profesurę, ale o szeroką wiedzę o świecie. Bycie na bieżąco jest elementem koniecznym do prowadzenia jakichkolwiek, nawet sprawiających wrażenie błahych rozmów. Człowiek wykształcony to człowiek wszechstronny. Możliwość podjęcia rozmowy na niemal każdy temat świadczy wymownie o aktywności, chęci zdobywania doświadczeń oraz ciekawości świata. Nie jest konieczne śledzenie wydarzeń na drugiej stronie globu, wnikliwa analiza dzień sztuki z każdej epoki czy bogata w największe skarby literatury biblioteczka. Chodzi przede wszystkim o poczucie ciągłej pracy nad sobą i zainteresowanie tym, co nas otacza.
Pierwsze wrażenie w zapachu
Zapach, jaki towarzyszy mężczyźnie, ma wpływ nie tylko na jego odbiór przez otoczenie, lecz także jego własne samopoczucie. Wybór męskich perfum wbrew pozorom nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Owszem, każdy mężczyzna może intuicyjnie wskazać, jaki rodzaj zapachu najbardziej mu się podoba, jednak by dobrać męskie perfumy do konkretnego mężczyzny, konieczna jest analiza nut: głowy, serca i głębi. W przypadku każdego rodzaju zapachu pierwszą wyczuwalną nutą jest nuta głowy, czyli ta, która szybko się ulatnia i charakteryzuje wyjątkową świeżością. Nuta serca, środkowa, to ta, która utrzymuje się na skórze przez kilkadziesiąt minut. Ostatnia nuta ma decydujący wpływ na charakter całej kompozycji zapachowej.
Tak dla mężczyzn, jak i kobiet najważniejsze przy wyborze zapachu są pierwsze wrażenia, ale by upewnić się, czy na pewno w perfumach mężczyzna będzie czuł się dobrze, warto sprawdzić, jaki zapach pozostanie na skórze po kilku godzinach. Warto więc przede wszystkim wybierając perfumy męskie, testować zapach dłużej niż tylko przez chwilę. By wybrać kompozycję podkreślającą charakter, ale także taką, w której czujemy się dobrze, należy każdego dnia nosić na sobie perfumy z inną podstawą zapachową. W ten sposób można określić nie tylko preferencje zapachowe, ale również sprawdzić trwałość perfum. Warto zatem, zanim zdecydujemy się na konkretną kompozycję, zamówić kilka próbek, które wydają się dla nas odpowiednie, i porównać ich trwałość oraz wrażenie, jakie robią po kilku godzinach od aplikacji.
Zapach to uzupełnienie wizerunku mężczyzny, a czasem pierwszy element, na który podczas spotkania z nim zwraca się uwagę. Jego dobór nie może więc być przypadkowy.