Dlaczego warto uprawiać sport?

0
1130
Aktywność fizyczna wydłuża życie
fot. Pixabay.com

O tym, że sport to zdrowie, słyszał chyba każdy i nikt nie ma co do tego wątpliwości. O tym, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch, wiemy od wczesnego dzieciństwa. Jakie jeszcze powody przemawiają za tym, żeby uprawiać sport? Jakie płyną z niego korzyści?

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/10-powodow-dla-ktorych-powinnismy-uprawiac-sport/

Uprawianie sportu dla ciała

Na początku chcemy zwrócić uwagę na to, jak regularna aktywność fizyczna wpływa na ciało. Przede wszystkim nie musi być ona bardzo intensywna, aby znacznie poprawić naszą wydolność. Tak naprawdę codzienne, 20 minutowe spacery mają już ogromny wpływ na to, aby naszą wydolność znacznie poprawić. Dzięki temu chętniej przejdziemy do bardziej intensywnych ćwiczeń. Ponadto dzięki temu zmniejszamy ryzyko zagrożenia otyłością i utrzymujemy wagę na właściwym dla naszego organizmu poziomie. To z kolei pomaga nam zapobiegać takim chorobom jak cukrzyca, choroby naczyń krwionośnych, zawał serca, miażdżyca, nadciśnienie.

Aktywność fizyczna ma również wpływ na nasz wygląd. Skóra ujędrnia się, dłużej zachowuje elastyczność. Tkanka tłuszczowa zanika, mięśnie posturalne zostają wzmocnione, a dzięki temu nasza sylwetka staje się bardziej wyprostowana. Niebagatelny wpływ sport ma również na stan naszych kości. Wzmacnia je i znacznie oddala ryzyko osteoporozy, które rośnie wraz z wiekiem.

Uprawianie sportu dla ducha

Sport ma również ogromne znaczenie w zachowaniu dobrego zdrowia psychicznego. Codzienna dawka ruchu to przede wszystkim relaks i odpoczynek, oczyszczenie głowy z nadmiaru myśli lub też czas na przemyślenie tego, czego w ciągu dnia przemyśleć nie jesteśmy w stanie. Ponadto uprawianie sportu wpływa na poczucie własnej wartości, dodaje pewności siebie, otwiera na zmiany i ludzi, którzy są dookoła. Umiarkowana, rozsądnie dozowana aktywność fizyczna wydłuża również życie. Pozwala się nim dłużej cieszyć, będąc w dobrej kondycji i tak naprawdę dzięki temu wiele ludzi może dziś pozwolić sobie na naprawdę piękną i spokojną jesień życia. Jeśli dodamy również do tego informację, że regularne uprawianie aktywności fizycznej poprawia jakość naszych socjalnych kontaktów i skraca nam znacznie dystans, który jest między nami a drugim człowiekiem, długie życie jest nam właściwie na wyciągnięcie ręki.

Zobacz też: http://www.nailsworld.pl/jak-korzystac-z-piramidy-zywienia/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ